Receta makaronash

Si të Përgatisni në Shtëpi Makaronat Tradicionale të Alfredos 

Makaronat Fetuçine Alfredo janë ndër recetat më popullore të kulinarisë tradicionale të Romës dhe Toskanës në Itali. Që prej vitit...

Makarona Me Salcë Domatesh Dhe Qiqra

Makaronat me qiqra dhe salcë domatesh janë një version i shijshëm dhe një mënyrë e thjeshtë për t’u përgatitur. Një...

Makarona me Vezë dhe Proshutë – Receta e Veçantë e Shijes së Përsosur

E njohur gjerësisht si “spaghetti alla carbonara”, kjo pjatë përbëhet nga vezët, djathi, proshuta e derrit dhe piperi i zi....

Makarona me Gjalpë dhe Bukë të Thërrmuar

Makaronat me gjalpë, açuge dhe bukë të thërrmuar janë të lehta në përgatitje dhe ideale për një drekë të shëndetshme...

Pastiço me Jufka – Receta që Duhet të Provoni

Jufkat me pulë të pjekura në furrë me gjalpë janë një pjatë e cila nuk mungon nga tradita, por AgroWeb.org...

Makarona me Borzilok – Receta e Thjeshtë Për Një Shije Fantastike

Është e vërtetë që kjo pjatë përgatitet me një thjeshtësi të madhe, por shija dhe aroma e saj është e...

7 Sekrete Për Përgatitjen E Makaronave Në Mënyrën E Duhur

Për shumicën e njerëzve, gatimi i makaronave nuk është aspak i vështirë. Ju thjesht i hidhni në ujë të valë...

Si të Kriposni Ujin e Makaronave në Mënyrën e Duhur?

Një detyrë kaq e thjeshtë si gatimi i makaronave ka grumbulluar një sërë këshillash të çuditshme. Në të vërtetë, një...

Makarona Me Domate Qershi, Açuge Dhe Qepë

Kur idetë në kuzhinë janë të pakta, por dëshira për një pjatë të shijshme është e madhe, AgroWeb.org ju vjen...