nga AgroWeb më 23 June, 2022

Krostatë Me Qershi – Sekretet e Përgatitjes

Ëmbëlsirat janë një nga kënaqësitë dhe mjeshtëritë më të mëdha të kuzhinës. Kjo recetë që AgroWeb.org sjell sot për ju, është një ëmbëlsirë aq e mrekullueshme saqë do t’ju shkrihet menjëherë në gojë! Ndiqni më poshtë mënyën e thjeshtë të përgatitjes së krostatës me qershi. Përbërësit (për 6 persona) 1 vezë 140 g sheqer 15 […]

nga AgroWeb më 23 June, 2022

Si të Gatuani Supë Me Perime Në Multikuker

Supa me perime e gatuar në një multikuker, përgatitet lehtë, është ushqyese dhe shijshme. Në këtë recetë të gjithanshme që AgroWeb.org sjell sot, ju mund të shtoni shumë përbërës të tjerë pa e ndryshuar shijen e saj. Mundësitë janë të pafundme, megjithatë, këshillohet të kombinoni ato perime që kërkojnë kohë të ngjashme gatimi nën presion. […]

nga AgroWeb më 23 June, 2022

Byrek Me Djathë Dhe Petë Të Gatshme

I njohur ndryshe edhe si Tiropita, kjo recetë e ka origjinën nga Greqia. Karakteristike ka shtresat e tij krokante, të cilat mbështjellin një mbushjeje të shijshme me djathë dhe krem ​​djathi. Tiropita është perfekte për çdo rast, qoftë për për një meze apo për një vakt të shpejtë. Petët e përdroura janë të gatshme, gjë […]

nga AgroWeb më 23 June, 2022

Receta E Sallatës Kapriçoze me Karota dhe Selino

E pasur në vlera, e shijshme, plot ngjyra dhe kremoze, kjo recetë është e përkryer për të shoqëruar një vakt me mish ose për një rast të veçantë. E veçanta e saj është majoneza e bollshme, e cila e bën të duket si sallatë ruse. Ju gjithashtu mund të eksperimentoni dhe të krijoni shumë variacione […]

nga AgroWeb më 17 June, 2022

Makarona Me Gjalpë Dhe Bukë Të Thërrmuar

Makaronat me gjalpë, açuge dhe bukë të thërrmuar janë të lehta në përgatitje dhe ideale për një drekë të shëndetshme ose për një darkë mes miqsh. Një pjatë plot shije, që përgatitet me disa përbërës të thjeshtë, të cilën do të keni gati në 10 minuta. Edhe pse këtë recetë mund ta përgatisni për gjatë […]

nga AgroWeb më 15 June, 2022

Qofte Me Oriz – Receta E Thjeshtë E Përgatitjes Në Shtëpi

Në mesin e shumë recetave të tilla AgroWeb.org sjell sot për ju një recetë të qofteve me oriz e cila ka një mbushje shumë të pasur. Perfekte për t’u shërbyer si meze apo edhe si pjatë e parë. Nëse mendoni se përgatitja e tyre është e ndërlikuar, e keni gabim! Ngjason me një lojë fëmijësh […]

nga AgroWeb më 13 June, 2022

Frape Karameli E Përgatitur Në Shtëpi

Një pije perfekte për të gjithë adhuruesit e kafesë në këto ditë të nxehta vere, e cila do t’ju freskojë dhe do t’ju falë një shije të pa krahasueshme. Jo vetëm që duke e përgatitur vetë në shtëpi do të kurseni para, por është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur kafen e mbetur! […]

nga AgroWeb më 7 June, 2022

Makarona Me Salcë Specash – Receta e Shijshme

Makaronat e kombinuara me salcën e specave të kuq, janë një pjatë e parë perfekte jo vetëm për vegjetarianët por edhe për ata që i adhurojnë makaronat. Një recetë e lehtë dhe e shpejtë, gati në pak minuta kur nuk keni kohë për të përgatitur drekën, por dëshironi të konsumoni një vakt të shijshëm. Përbërësit […]

nga AgroWeb më 3 June, 2022

Sallatë E Freskët Me Patate, Pulë Dhe Kunguj Të Njomë

Një pjatë e plotë dhe ushqyese, e përsosur për verën dhe e shkëlqyer si për të rritur edhe për fëmijë. Kjo pjatë mund të shijohet më së miri si e nxehtë ashtu edhe e ftohtë, dhe përbëhet nga mish i pulës dhe perime lehtësisht të tretshme. E njëjta recetë mund të përgatitet edhe me gjelin […]

nga AgroWeb më 2 June, 2022

Bamje me Erëza të Pjekura në Furrë – Receta Plot Shije dhe Aromë

Të gjithë e dinë që koha e pjekjes dhe e kultivimit së bamjeve është e kufizuar vetëm në një stinë. Prandaj  gjatë stinës së verës janë aq shumë shpesh prezente në tavolinat e çdo familje. Shija e tyre e veçantë nuk ngjason me asnjë perime tjetër dhe përveç kësaj janë të mbushura me vlera. Rerth […]

nga AgroWeb më 30 May, 2022

Receta e Sallatës së Freskët Me Patate dhe Domate

Sallata me bazë perimesh, një recetë e shpejtë dhe e lehtë për një sallatë të freskët vegjetariane perfekte për verën. Koha për të zier patatet dhe është e shkurtër dhe nëse dëshironi mund ta para përgatisni dhe ta shijoni në drekë, në darkë apo sa herë që dëshironi të përgatisni diçka të shpejtë dhe të […]

nga AgroWeb më 26 May, 2022

Sekretet e Salcës Me Avokado Dhe Arra

Kjo salcë ​​me avokado dhe arra shqeme është shumë e shijshme dhe e gjithanshme në kuzhinë! E freskët, kremoze, e pasur me lëndë ushqyese dhe mbi të gjitha me bazë bimore, salca është perfekte për çdo vakt. Përgatitja e saj kërkon vetëm 25 minuta, 6 përbërës dhe një mikser. Nëse jeni gati ta provoni, ndiqni […]

nga AgroWeb më 24 May, 2022

10 Këshillat Më Të Mira Që Do T’ju Lehtësojnë Punën Në Gatim

AgroWeb.org ju njeh me 10 këshillat më të mira të gatimit, pavarësisht faktit nëse jeni një kuzhinier ekspert apo fillestar, të cilat do t’ju vijnë në ndihmë duke iu lehtësuar edhe më tej punën. Si të qëroni një vezë të zier Pasi veza të jetë ftohur mjaftueshëm, vendoseni atë në një sipërfaqe të fortë dhe […]

nga AgroWeb më 19 May, 2022

Petulla Të Shijshme Me Banane – Receta e Plotë

Kjo recetë është një mënyrë e mirë për të sjellë në tryezën tuaj një vakt të ri dhe shumë të shijshëm, siç janë petullat me banane. Të buta, të ëmbla dhe me aromë bananesh, këto petulla shpejt do të jenë të preferuarat tuaja. Ndiqni më poshtë hapat e thjeshta të përgatitjes së kësaj recete fantastike, […]

nga AgroWeb më 18 May, 2022

Receta E Qepujkave Të Ëmbëla në Tigan

Një pjatë dytësore, e thjeshtë në përgatitje dhe plot shije e ëmbëlsi të veçantë. Aroma e tyre fantastike, do ta mbushë shtëpinë duke iu ftuar të vraponi drejt tryezës për ta shijuar me një frymë. Po ashtu, këto qepë të vogla falë vetive ushqyese, do të jenë një tjetër burim i ushqimeve me vlera kurative […]

nga AgroWeb më 6 May, 2022

5 Ide Për Një Darkë Të Shpejtë Dhe Të Shëndetshme

Ju mund të mendoni se përgatitja e një darke të shëndetshme dhe të shijshme është një proces i ndërlikuar, por nuk ka pse të jetë i tillë! Ju mund të zgjidhni receta të lehta, që nuk përfshijnë teknika të komplikuara ose hapa të pafundme. Në këtë artikull AgroWeb.org ju vjen në ndihmë me disa ide […]

nga AgroWeb më 28 April, 2022

Mish Qengji i Furrës me Hudhër dhe Rozmarinë

Mishi i qengjit është padyshim ndër mishrat më të preferuar të konsumatorëve shqiptarë. Ai gatuhet në mënyra të ndryshme por serviret edhe thjesht i pjekur në furrë. Disa prej recetave më të mira të mishit të qengjit janë ato me domate por edhe me hudhër dhe kos. Gatimet karakteristike tradicionale të mishit të qengjit janë […]

nga AgroWeb më 26 April, 2022

Receta Veçantë Dhe Plot Shije E Lakrës Me Patate

Për adhuruesit e pjatave të shijshme dhe unike, AgroWeb.org sjell sot një recetë të veçantë. Receta përmban pak përbërës, ato janë ndër më të preferuarit dhe janë kombinuar në mënyrën më së miri për një vakt plot vlera dhe shije. Ndiqni më poshtë hapat e duhur për përgatitjen e saj. Përbërësit 900 gr lakra 800 […]

nga AgroWeb më 21 April, 2022

Si Të Përgatisni Sallam Cokollate Pa Sheqer

Ndër ëmbëlsirat që nuk ka nevojë të piqet dhe që është sigurisht më e pëlqyera për thjeshtësinë e saj! Mjaftojnë vetëm disa përbërës të thjeshtë dhe rezultati do të jetë një ëmbëlsirë që do të kënaqë nepsin tuaj. E lehtë në përgatitje, kjo është një recetë perfekte edhe për ata persona që sapo kanë filluar të […]

nga AgroWeb më 20 April, 2022

Sallatë Me Brokoli, Lakra Brukseli Dhe Karrota

Çdo tryezë ka nevojë për një mori shijesh të cilat kombinohen më së miri me njëra tjetrën. Kështu jo vetëm do të kombinoni në mënyrën e duhur përbërësit për një shije fantastike, por gjithashtu do të mund të përfitoni të gjtha vlerat ushqyese për të cilat trupi juaj ka nevojë. Edhe pse kjo mund të […]