termet

Durrësi Goditet Nga Dy Tërmete Gjatë Natës – Zbuloni Magnitudën Dhe Vendodhjen e Saktë

DURRËS- Dy lëkundje sizmike kanë goditur Durrësin gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm. Lëkundja e parë sizmike ka...

Tërmeti në Turqi – A rrezikohet Shqipëria?

Paraditen e kësaj të premteje, qyteti turk i Izmirit u trondit nga një tërmet me magnitutë 7 ballë të shkallës...

Sa Zgjasin Paslëkundjet e Tërmetit – Çfarë Duhet të Dini

Tërmetet janë kryefjala e ditëve të fundit thuajse në të gjithë rajonin e Ballkanit e deri në Turqi. Duket se...