nga AgroWeb më 29 nëntor 2016

Hurmat e thara - Poezia e shijes

Hurmat janë të shijshme, por hurmat e thata kanë shije hyjnore. Ka hurma që janë më të vogla, të forta, aq të ashpra në shije dhe pastaj ka të mëdha, të plota, të buta dhe plot lëng. Këto të fundit konsumohen siç janë, por të tjerat thjesht nuk mund të hahen të freskëta, por pasi t&...

nga AgroWeb më 24 nëntor 2016

Qepët e Njoma - Vlerat e Forta Kundër Dimrit

Qepët e njoma nuk duhet të mungojnë në tryezë, sidomos kur ato janë të stinës. Muajt e Nëntorit dhe Dhjetorit janë koha e duhur për të përdorur këto perime, pasi janë prodhime të stinës dhe gjenden me çmimet e tyre më të lira. Sipas burimeve të AgroWeb.org në Tregun Agro-Ushqimor të...

nga AgroWeb më 24 nëntor 2016

Çfarë e shkakton hidhësinë e trangullit?

Trangujt e freskët janë përbërësi kryesor i shumë sallatave të shijshme dhe ushqyese. Por çfarë ndodh kur trangulli që ne përdorim për sallatë është i hidhur? A e keni pyetur veten se nga vjen hidhësia e trangullit? Zakonisht trangujt e sapokëputur dhe të stinës janë të shijshëm, plot l...

nga AgroWeb më 24 nëntor 2016

Epoka e bujqësisë organike. Po Shqipëria?

Agro-ekologjia është gurthemeli i një bujqësie të qëndrueshme. Bëhet fjalë për shkencën dhe praktikën e aplikimit të koncepteve, principeve dhe njohurive ekologjike për planifikimin dhe administrimin e fermave të qëndrueshme. Agro-ekologjia ofron një gamë të gjerë zgjidhjesh për sulmet dhe presionet...

nga AgroWeb më 23 nëntor 2016

Bajamet Shqiptare - Natyralet që zgjasin jetën

Një grusht bajamesh në ditë është ndihma më e mirë që mund t’i japësh organizmit sidomos gjatë dimrit. Vetë Shqipëria është e bekuar me pemë të bajames, të cilat gjithmonë e më tepër po rikthehen në vëmendjen e kultivuesve shqiptarë. Bajamet shqiptare gjenden të kultivuara...

nga AgroWeb më 23 nëntor 2016

Rikthehet Gripi i Shpendëve - Ministria e Bujqësisë bllokon importin

Alarm për rrezikun e mbërritjes në Shqipëri të gripit të shpendëve. Ministria e Bujqësisë deklaron se Shqipëria është e rrezikuar dhe ka urdhëruar nga sot 23 Nëntor, 2016 bllokimin e importit të shpendëve nga vendet e prekura. Ministria e Bujqësisë ka urdhëruar Autoritetin Kombëtar të Ushqimit...

nga AgroWeb më 22 nëntor 2016

AGIS sistemi inovativ për rritjen e financimit dhe punësimit në sektorin agro

Një sistem unik, i domosdoshëm, inovativ i ardhur në momentin e duhur për rritjen e bizneseve agro, por jo vetëm. Është pritur me shumë interes sistemi më i ri AGIS, burimi më i besueshëm e më gjithëpërfshirës i statistikave dhe të dhënave bujqësore në Shqipëri. Platforma inovative dhe profesionale...

nga AgroWeb më 18 nëntor 2016

Rrushi Italian dhe Portokallet nga Afrika e Jugut Me Pesticide

Kohë të errëta për produktet italiane që eksportohen në vendet e Bashkimit Evropian. Pasi Gjermania futi në listën e zezë domatet qershiza të Italisë, një tjetër goditje vjen ndaj eksporteve ushqimore italiane në BE. Në 16 nëntor 2016, Austria urdhëroi zyrtarisht rrjetin e saj të shitjeve për një ...

nga AgroWeb më 17 nëntor 2016

Domatina me Pesticide - Gjermania Stop Italisë

Këmbanat e alarmit kanë rënë në Gjermani, pasi autoritetet e këtij vendi zbuluan sasi të mëdha të domateve qershi me prejardhje nga Italia të cilat kishin nivel të rrezikshëm pesticidesh. Zbulimi u krye më 16 Nëntor 2016 ndërkohë që Autoriteti i Kontrollit Ushqimor të këtij vendi Evropian u detyrua t&...

nga AgroWeb më 15 nëntor 2016

Pllaqitë Shqiptare, plot fibra, proteina dhe vlera

Pllaqitë janë perfekte në këtë stinë. Shija e tyre është e ëmbël dhe e butë, por kjo nuk është arsyeja e vetme përse ju duhet të konsumoni pllaqitë. Ato janë të pasura me proteina dhe fibra e plot vlera të tjera për shëndetin. Shqipëria është një vend i pasur përsa i p...

nga AgroWeb më 14 nëntor 2016

Brokoli, Perimja e Zgjuar Shqiptare

Konsumatorëve shqiptarë u është dashur pak kohë të prezantohen, njihen dhe dashurohen me brokolin. Jo se brokoli ka faj, apo se është një perime e vështirë për t’u pëlqyer. Në këtë rast dhe në shumë të tjera , shqiptarët janë skeptikë për të shijuar perimet e gjelbëra ...

nga AgroWeb më 7 nëntor 2016

Lufta e Fasuleve - Të bardhat kundrejt të zezave

Fasulet janë më të preferuarat këtë sezon, ndërsa konsiderohen ndër bishtajoret më me supervlera dhe Shqipëria është me fat që është ndër vendet e pasura me këtë produkt. Por çfarë i bën ato kaq super? Fasulet nga njëra anë janë shumë të pasura me proteina dhe nga ana tjet...

nga AgroWeb më 28 tetor 2016

Boronica e kuqe, dhurata më e bukur e vjeshtës

Boronica e kuqe është e famshme. Ajo është nga ato fruta që të ngacmon qiellzën por shumëfishon shqisat e shijes dhe aromës. Ky frut mund të shijohet i vetëm ose mund ta shoqërosh me diçka tjetër, duke ofruar një eksperiencë të bukur. Boronicat e kultivuara janë më të mëdha se lloji që ...

nga AgroWeb më 27 tetor 2016

Panik Salmonele tek Vezët Polake - Evropa kërkon Vezë Shqiptare

Kohë të vështira për prodhimet polake në Europë. Pas problemeve me mollët e prodhuara në Poloni që kanë rezultuar me nivele alarmante pesticidesh në një seri vendesh të Bashkimit Europian, vjen një tjetër bllokim. Belgjika dhe Gjermania kanë ngritur alarmin për praninë e salmonelës në vezët e ...

nga AgroWeb më 27 tetor 2016

Si të Gjesh Vajin Cilësor të Ullirit në Shqipëri

Vjeshta është koha e vjeljes së ullirit dhe e përpunimit të vajit të mrekullueshëm të florinjtë që del prej kokrrave të gjelbra. Të gjendur mes dhjetra alternativash dhe markash në markete, shqiptarët që duan një vaj cilësor, ose zgjedhin më të shtrenjtin ose më së shumti e blejnë direkt ...

nga AgroWeb më 26 tetor 2016

Parlamenti Voton Ligjin për Prodhimin Bio

Është diskutuar në komisionet parlamentare dhe pritet të miratohet në parlament, ligji i shumëpritur për prodhimin biologjik (bio) në përputhje me legjislacionin e Bashkimit Evropian. Shumë prej nesh mund të mendojnë së produktet bio janë thjesht produkte natyrale, të rritura në ferma dhe pa ndërhyrje kimike. Kjo...

nga AgroWeb më 26 tetor 2016

Fasulet e zeza - Mrekulli nga tokat e Korçës

Korça është rajoni që po kultivon më shumë fasulen e zezë dhe e kanë lidhur më shumë se kurrë fatin e tyre me shijen kulinare të peruanëve, kubanezëve e amerikanëve që preferojnë këtë bishtajore me ngjyrë. Fatos Hoxhaj, një prej kultivuesve të këtij varieteti në Korç&...

nga AgroWeb më 24 tetor 2016

Lajthia Shqiptare - Ringjallja e një tregu të sigurtë

Shqipëria pësoi gjatë viteve të tranzicionit dëmtime të mëdha të sipërfaqeve të mbjella me drufrutorë dhe pas mbi 20 vitesh, fermerët po i rikthehen rimbjelljes duke gjetur rrugë të reja fitimi. Në Jug të Shqipërisë interesimi më i madh është për agrumet kryesisht në zonat bregdetare...

nga AgroWeb më 14 tetor 2016

Panairi AGROKOS 2016 | Prishtinë, Kosovë | 20-22 Tetor 2016

Panairi ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Ushqimit "AGROKOS 2016", vazhdon traditën e suksesit të organizimit të ngjarjes më të madhe të vitit për agro-industrinë ushqimore tek Pallati i Rinisë, Prishtinë, Kosovë – 20-22 Tetor 2016. Panairi "AGROKOS 2016", edhe këtë vit siguron një mjedis ...

nga AgroWeb më 14 tetor 2016

Panairi AGROKOS 2016 - Fuqia e AgroIndustrisë

Panairi ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Ushqimit "AGROKOS 2016", vazhdon traditën e suksesit të organizimit të ngjarjes më të madhe të vitit për agro-industrinë ushqimore tek Pallati i Rinisë, Prishtinë, Kosovë – 20-22 Tetor 2016. Panairi "AGROKOS 2016", edhe këtë vit siguron një mjedis ...

nga AgroWeb më 13 tetor 2016

BE në Shqipëri: Bujqësia, sektor motor për rritjen e ekonomike

Ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, ka kërkuar mbështetjen e fermerëve, ekspertëve, organizatave por edhe institucioneve të BE-së, për hartimin e politikave më të mira për zhvillimin e këtij sektori. Për zhvillimin e këtij sektori është mbajtur në Tiranë forumi i politikave bujqësore për mb...

nga AgroWeb më 6 tetor 2016

Cilat produkte janë vendase dhe cilat të importuara në treg

AgroWeb po ju sjell në vëmendje listën e fundit të çmimeve të frutave dhe perimeve sipas raportimit të ditës së sotme datë 6 Tetor 2016 nga Tregu Agro-Ushqimor i Tiranës. Produktet vendase e dominojnë këtë listë të çmimeve me shumicë, pasi edhe vetë sezoni ka prurje të madhe të frutave dhe...

nga AgroWeb më 3 tetor 2016

Të vërtetat e vajit të ullirit në Shqipëri - Si ta testoni vajin Ekstra të Virgjër

Duhet të ndjesh aromën e fortë të ullirit të freskët, një hidhësi interesante në gojë e një djegësi pikante në grykë. Ky është, thënë thjesht, një vaj ulliri Ektra i Virgjër. Nëse do t’i vinim numra për nga niveli i fortësisë së aromës dhe shijes, aroma e frutit n...

nga AgroWeb më 23 shtator 2016

Bujqësia drejt marrjes së fondit europian 71 Milion Euro

Një dritë jeshile për financimin e fermerëve dhe agrobizneseve shqiptare. Qeveria shqiptare ka dorëzuar zyrtarisht pranë Komisionit Europian aplikimin për akreditimin e Strukturës Operative për menaxhimin e grantit prej 71 milionë euro për mbështetjen e bujqësise dhe zhvillimit rural, në kuadër të programit IPARD 2014-...

nga AgroWeb më 20 shtator 2016

Thirrje për Aplikim për Grante e Trajnime për OJF-të e Ballkanit Perëndimor

Hapet thirrja për aplikim me 'concept note' për grante e trajnime për OJF-të nga Republika e Shqipërisë, në fushën e bujqësisë së qëndrueshme. ORCA (Serbi) në emër të grupit të partnerëve: AKTIV (Kosovë), FLOROZON (Maqedoni), CZIP (Mal i zi) dhe IEP (Shqipëri), ftojnë Organizatat e shoqëris&...

nga AgroWeb më 9 shtator 2016

Shqipëria me Ligj Evropian për Produktet BIO - Si do t’i dalloni

A është Bio? A ke përdorur pesticide? Se mos është OMGJ?! S’po dimë më ç’po hamë! Për të githë shqiptarët skeptikë që nuk u besojnë betimeve të rrufeshme të tregëtarëve se ajo që po shesin është BIO, AgroWeb ju njofton se së shpejti në parlament do të ...

nga AgroWeb më 25 nëntor 2016

Mrekullitë e Vajit të Ullirit të Egër Shqiptar

A e dini se në Shqipëri gjenden gjithashtu ullastra nga më të vjetrat? Janë pemë ulliri të egra, kokrrat e të cilave janë mjaft më të vogla se ato të ullinjve të kultivuar. Sa më e egër dhe e vjetër, aq më të vogla kokrrat. “Bimët e egra ishin e shkuara, por mund të jenë edhe e ardhmja&...

nga AgroWeb më 21 korrik 2016

Mashtrimet me Produktet BIO Shqiptare

Edhe pse zhgënjehemi shumë kur një domate në dukje “seksi” na nxjerr një alamet kërcelli të bardhë në prerje dhe na lë një alamet “boshi” në pritshmëri, pak e gjykojmë shkakun dhe ende më pak, pasojën. Në zhargon sot, gjithkush mund të thotë se produktet “e çuditshme&...

nga AgroWeb më 20 korrik 2016

Në Kopshtin e Gjelbër të Danimarkës në Fier

Nëse ju themi të përshkruani karakteristikat e Lola Rossa apo Lola Bionda, sado që të përpiqeni, as nuk do të mund t’i afroheni të vërtetës; hireve të kuqe e të verdha që u japin emrat kaq të veçantë e femërorë. Lola Rossa, Lola Bionda dhe Frilisia janë në fakt varietetet më ...

nga AgroWeb më 2 korrik 2016

Stina e zjarrtë e perimeve të ballkonit

I dua shumë qershorin dhe korrikun, vetëm për një arsye domethënëse. Në këto muaj, të gjitha përpjekjet e mia për të pasur një copë kopshti në ballkon japin frytet e para. Dhe pa gënjeshtra, por kam marrë prodhim çdo javë me speca, kunguj të vegjël, barbunja e tranguj, ndërsa ajo që...