nga AgroWeb më 4 gusht 2017

Çaji i Gjetheve të Manaferrës për Zemër dhe Kocka të Forta

Manaferrat shqiptare janë ndër frutat më të preferuara të stinës së verës. Në vendin tonë, shumica e manaferrave mblidhen në natyrë, por së fundmi falë kërkesës së lartë të tregjeve të huaja, janë ngritur një sërë fermash bujqësore që kultivojnë manaferra. ...

nga AgroWeb më 19 korrik 2017

Lëngu i Manaferrave - Athtësia Plot Vlera

Që në lashtësi, manaferrat janë përdorur si një kurë popullore kundër disa problemeve shëndetësore, pavarësisht mungesës së njohurive të sakta për profilin ushqimor të këtij fruti. Ato janë përdorur për të mbrojtur njerëzit nga të ftohtit dhe problemet me tretjen. Kërkimet ...

nga AgroWeb më 8 qershor 2017

Fantazia e Freskët e Lëngut të Manaferrave

Lëngu i manaferrës, jo vetëm që ka shije të mrekullueshme, por ofron një sërë të mirash shëndetësore falë ushqyesve, mineraleve dhe vitaminave që përmban. Pijet me lëng manaferre, të preferuara si nga të rriturit ashtu edhe nga fëmijët janë të dobishme në aspektin mjekësor. Ekspert&...

nga AgroWeb më 7 korrik 2017

Vlerat e mrekullueshme të lëngut të frutave të pyllit

Frutat e pyllit janë unike në shije dhe vlera, por bashkimi i tyre, si gjithmonë sjell fuqinë maksimale për organizmin. Nëse konsumoni boronica, luleshtrydhe, manaferra dhe boronica të kuqe, vlerat shëndetësore të tyre do të shumëfishohen në të mirën e shëndetit tuaj. Përfshirja e frutave të pyllit në ...

nga AgroWeb më 24 korrik 2017

Mike apo Rivale - Manaferra dhe Boronica

Manaferra dhe Boronica janë padyshim në listën e frutave më superiorë dhe më ushqyes në historinë e njerëzimit. Këto dy fruta të jashtëzakonshme kanë nivele tepër të larta ushqyesish dhe janë një burim i shkëlqyer i vitaminave dhe hekurit. Sidoqoftë, popullariteti i lartë i këtyre kokrrave t&...

nga AgroWeb më 14 korrik 2017

Tre Super Lëngje Me Vlera Unike

Ruajtja e ekuilibrave në ushqimin e përditshëm është sfidë më vete dhe larmia e produkteve të pasura me ushqyes është e madhe. Por shpesh këto ushqime nuk e gjejnë dot rrugën për në tryezë. AgroWeb.org do t’ju tregojë mënyrat e thjeshta se si të përfshini në ushqimin tuaj perimet dhe ...

nga AgroWeb më 28 korrik 2017

Produktet Ideale që Ulin Tensionin e Gjakut

Një dietë e pasur me fruta, perime dhe produkte bulmeti me pak yndyrë ndihmon në uljen e ndjeshme të tensionit të gjakut. Sipas studimeve, ushqimet e sugjeruara për uljen e tensionit të gjakut duhet të jenë të pasura me kalium, magnez, kalcium, acide yndyrore dhe antioksidantë që zgjerojnë enët e gjakut dhe përmirë...

nga AgroWeb më 25 qershor 2016

Stina e Manaferrave Marramendëse

A imagjinohet vera pa manaferra? Asnjëherë! Të ëmblat manaferra që të shkrihen në gojë janë një frut fantastik i të njëjtës familje si mjedra. Manaferrat rriten në mbarë Mesdheun, ndërkohë që në Shqipëri, njerëzit i gëzohen mbledhjes së manaferrave së freskëta në fundin...

nga AgroWeb më 6 korrik 2017

Frutat e Pyllit - Shija e vërtetë e pyjeve shqiptare

Frutat e pyllit janë një ndër kënaqësitë më të mëdha, pasi pjesa më e madhe e tyre mblidhen në gjendje të egër. Por duke konsideruar kërkesën e madhe të tregut, gjithmonë e më tepër frutat e pyllit po kultivohen në parcela nga fermerët shqiptarë për të mundësuar praninë...

nga AgroWeb më 8 shkurt 2016

Karbohidratet, arsyeja pse jemi inteligjentë

    A e keni pyetur ndonjëherë veten se pse truri ynë është kaq inteligjent. Po, do të thoni ju, e kam në gen. Po, e vërtetë, por është dhe nga karbohidratet që konsumojmë. Një studim i ri ka treguar se karbohidratet janë arsyeja që qëndron pas zgjuarsisë tonë duke bërë që ...