nga AgroWeb më 27 May, 2017

Gabimet Që Bëni Gjatë Ushqyerjes Pa Gluten

Numri i njerëzve që kanë zgjedhur të ushqehen pa gluten është trefishuar nga viti 2009 deri në vitin 2016, thonë studimet e kohëve të fundit. Por ama, sipas tyre, gjatë të njëjtës periudhë, numri i njerëzve të diagnostikuar me sëmundjet celiake, pra që kanë nevojë për këtë ushim, ka rënë me 17 përqind. Disa konsumatorë […]

nga AgroWeb më 26 May, 2017

Lexoni Etiketat – Informohuni Mbi Çfarë Konsumoni

Ndryshimi i stilit tradicional të të ushqyerit në Shqipëri dhe përdorimi i ushqimeve të shpejta, po bëhen gjithnjë e më të dukshme. Ky ushqim i shpejtë mund të jetë edhe i shijshëm, por aspak i shëndetshëm. Sipas të dhënave të AgroWeb.org, studimet më të fundit kanë treguar që konsumimi i ushqimeve të shpejta arrin deri […]

nga AgroWeb më 26 May, 2017

Orizi Plastik – Çfarë thotë Ambasada Kineze në Shqipëri

Pas disa publikimeve në mediat ndërkombëtare si BBC dhe raporteve të Bashkimit Evropian mbi rrezikun e orizit plastik nga Kina, dhe pasqyrimit të tij edhe në AgroWeb.org, Ambasada Kineze në Shqipëri bën me dije se Ministria e Tregtisë e Republikës Popullore të Kinës deklaron se, Qeveria Kineze gjithmonë i kushton rëndësi të madhe cilësisë dhe […]

nga AgroWeb më 26 May, 2017

Bujqësia – Sektori që Punëson Mbi Gjysmën e Shqiptarëve

Sektori bujqësor në Shqipëri ka përqindjen më të lartë të të punësuarve. Shifrat e publikuara nga Instituti i Statistikave, INSTAT tregojnë se në vitin 2016, 50,7 % e të punësuarve janë punonjës të bujqësisë, pyjeve dhe peshkimit. Bujqësia mbetet një nga sektorët me potencial më të madh në Shqipëri. Bujqësia është burimi kryesor i punësimit […]

nga AgroWeb më 26 May, 2017

Orizi Plastik – Çfarë thotë Ambasada Kineze në Shqipëri

Pas disa publikimeve në mediat ndërkombëtare si BBC dhe raporteve të Bashkimit Evropian mbi rrezikun e orizit plastik nga Kina, dhe pasqyrimit të tij edhe në AgroWeb.org, Ambasada Kineze në Shqipëri bën me dije se Ministria e Tregtisë e Republikës Popullore të Kinës deklaron se, Qeveria Kineze gjithmonë i kushton rëndësi të madhe cilësisë dhe […]

nga AgroWeb më 26 May, 2017

Bujqësia – Sektori që Punëson Mbi Gjysmën e Shqiptarëve

Sektori bujqësor në Shqipëri ka përqindjen më të lartë të të punësuarve. Shifrat e publikuara nga Instituti i Statistikave, INSTAT tregojnë se në vitin 2016, 50,7 % e të punësuarve janë punonjës të bujqësisë, pyjeve dhe peshkimit. Bujqësia mbetet një nga sektorët me potencial më të madh në Shqipëri. Bujqësia është burimi kryesor i punësimit […]

nga AgroWeb më 26 May, 2017

Metoda Praktike e Ujitjes së Bimëve Gjatë Verës

Ujitja me pika përmes shisheve plastike, por edhe me shishe qelqi me kapak është një metodë efektive për ujitjen e bimëve që ul kostot dhe redukton kohën që shpenzoni. Kjo metodë ujitjeje falë një rrjeti të lirë, lejon ujitjen e ngadaltë të rrënjëve të bimëve, pa e keqpërdorur atë. Ujitja me pika ofron një furnizim […]

nga AgroWeb më 26 May, 2017

Lavandula Kundër Dhimbjeve të Kokës dhe Ankthit

Dhimbjet e kokës janë një nga dhimbjet më të përhapura në mbarë njerëzimin. Çdo njeri vuan nga të paktën një lloj dhimbje e kokës. Ankthi gjithashtu është një problem shëndetësor që prek shumë njerëz në botë. Këto probleme mund të trajtohen me medikamente nga më të ndryshmet, por shpesh rezultati përfundimtar është më i rrezikshëm […]

nga AgroWeb më 25 May, 2017

Hetime Zyrtare për Produktet e Bulmetit me Vaj Palme në Shqipëri

Nisin hetimet zyrtare për praninë e vajit të palmës në produktet e bulmetit në Shqipëri. Bazuar në shqetësimin e ngritur nga emisioni investigativ Fiks Fare në Top Channel, mbi praninë e vajit të Palmës në produkte bulmeti, ku në etiketat e produkteve të mara si mostra, nuk është e deklaruar përmbajtja e yndyrës bimore vaj […]

nga AgroWeb më 24 May, 2017

Përballja e Avokadove – Cili lloj ka më shumë vlera

Avokado përshkruhet si ushqimi perfekt, por varietetet e tij shkojnë përtej atyre kokrrave plot vlera që gjejmë në treg. Shpesh konsumatorëve i ndodh që në treg të takojnë dy lloje avokadosh, një tip me ngjyrë të gjelbër dhe me lëkurë të lëmuar dhe një lloj me ngjyrë të errët dhe me lëkurë të ashpër. Në […]

nga AgroWeb më 23 May, 2017

Si ta rrisni trumzën në kushtet e shtëpisë

Trumza është një bimë me shumë përdorime. Janë plot 50 varietete të kësaj bime që përdoren në gatim dhe për zbukurim. Aroma e saj kompleton shijen e çdo gatimi. Llojet e trumzës Trumza që përdoret në kuzhinë njihet si Trumza Angleze. Kërcenjtë e saj janë të mbushura me lule të vogla në formë ovale. Kjo […]

nga AgroWeb më 23 May, 2017

Produktet Cilësore Rrisin Reputacionin e Shqipërisë në Botë

Produkte ‘Made in Albania’ në supermarketet e Amerikës? Për shqiptarët do të ishte një Ëndërr Amerikane, por për amerikanët duket se është një Realitet Shqiptar. Me optimizëm e doza inkurajuese David Reside, Shef i Departamentit për Europën dhe Euroazinë i USAID në Washington, ardhur për një vizitë në Shqipëri, vlerëson agrobizneset shqiptare me nota maksimale, […]

nga AgroWeb më 23 May, 2017

Përdorimi Unik i Pijes Nga Gjethet e Ullirit

Një sërë studimesh shkencore kanë nxjerrë në pah që gjethja e ullirit rrit energjinë në organizëm, mban tensionin e gjakut nën kontroll, mbron sistemin kardiovaskular dhe atë imunitar. Gjethet e ullirit nisën të përdoreshin masivisht në vitet 1800, kryesisht për të ulur temperaturën. Si të përdorni gjethet e ullirit Nëse keni mundësi të përdorni gjethe […]

nga AgroWeb më 23 May, 2017

Tiparet e Panjohura të Mjaltit nga Lulet e Shqopës

Mjalti i shqopës është me famëeuml;, por nuk ka dashmirës të ndërmjetëm. Këtë mjaltë mundesh vetëm ta dashurosh ose ta urresh. Nuk ka rrugë të mesme. Ai ka një shije të fortë dhe shumë vlera shëndetësore që i atribuohen antioksidantëve të pasur që ka. Në Britaninë e Madhe, ekspertët më të mirë të fushës e […]

nga AgroWeb më 22 May, 2017

Produktet Cilësore Rrisin Reputacionin e Shqipërisë në Botë

Produkte ‘Made in Albania’ në supermarketet e Amerikës? Për shqiptarët do të ishte një Ëndërr Amerikane, por për amerikanët duket se është një Realitet Shqiptar. Me optimizëm e doza inkurajuese David Reside, Shef i Departamentit për Europën dhe Euroazinë i USAID në Washington, ardhur për një vizitë në Shqipëri, vlerëson agrobizneset shqiptare me nota maksimale, […]

nga AgroWeb më 22 May, 2017

Shtetrrethim në Kuzhinë dhe Rregullat e Arta të Ushqimit

Kuzhina dhe frigoriferi janë vendet ku kënaqim nepset dhe ekzagjerimet tona ushqimore. Ushqimi është një pjesë vitale e jetës njerëzore. Ne marrim kalori dhe djegia e tyre na furnizon me energji. Ju mund t’i drejtoheni kuzhinës tuaj gjatë ditës për rreth 5-6 vaktesh të vogla, por është më mirë të qëndroni larg nga kuzhina gjatë […]

nga AgroWeb më 22 May, 2017

Boronica dhe Mjedra për Kultivim në Tokat e Luleshtrydheve Shqiptare

Specialistë të programeve të USAID në Shqipëri për mbështetjen dhe rritjen e sektorit të bujqësisë shqiptare po ndihmojnë fermerët dhe kultivuesit vendorë në Frakull dhe Kafaraj të Fierit për të mbjellë mjedër dhe boronicë. Qëllimi i demonstrimeve dhe kultivimit në parcela eksperimentale nga specialitstët e AAC Lushnja është vlerësimi i prodhimit të këtyre bimëve, duke […]

nga AgroWeb më 19 May, 2017

Lëng Luleshtrydhesh Kundër Kolesterolit dhe Pro Zemrës

Lëngu i luleshtrydheve përmban një pasuri vlerash unike shëndetësore dhe mbart veti dhe funksione mjaft të dobishme për trupin e njeriut. Akademikët dhe studiuesit kanë analizuar efektet e lëngut të luleshtrydheve në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe kanë dalë në disa përfundime shumë të rëndësishme. Studimet e tyre provojnë shkencërisht se luleshtrydhet përmbajnë disa […]

nga AgroWeb më 18 May, 2017

Varietetet e Çmuara të Kastravecave

Kastravecat kanë një shije të freskët dhe të butë. Ato përkëdhelin qiellzën dhe shqisat jo vetëm kur konsumohen veçmas por edhe kur përfshihen në sallata. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni më shumë për varietetin më të mirë të kastravecit, përzgjedhjen dhe ruajtjen e kësaj perimeje të freskët verore. Lushnja e Fieri janë […]

nga AgroWeb më 17 May, 2017

Përtej Hidratimit – Vlerat e Mëdha të Kastravecave

Kastravecat (Lat.Cucumis sativus) i përkasin të njëjtës familje botanike ku bën pjesë pjepri, shalqini, kungulli, kungulleshkat dhe të gjithë kultivarët e tyre. Prodhimi tregtar i kastravecëve ndahet në dy lloje: kastraveca për konsum të freskët dhe kastraveca për turshi. Kastravecat e freskët janë më të mëdhenj dhe kanë lëkurë të trashë ndërsa kastravecat për turshi […]