500x150-01

MË TË REJAT

Si të edukojmë konsumatorin për zgjedhjen e produkteve alternative pavarësisht mungesës së komunikimit

Duhani dhe produktet që përmbajnë nikotinë nuk duhet të jenë të disponueshme për të...

A Është e Vërtetë se Kalciumi Ndikon tek Ilaçet e Tensionit?

Një nga shqetësimet e personave që vuajnë nga tensioni i lartë është pikërisht efektshmëria...

Ushqimet që Shkaktojnë Gazra – Mënyra e Duhur si t’i Konsumoni ato

Edhe pse fasulet janë më famëkeqet për nxitjen e gazrave, ka shumë ushqime të...

Prevedeja e Thanës – Si ta Përgatisni për Shije dhe Shëndet të Mirë

Prevedeja është e shijshme, e lehtë dhe e butë, delikate në përbërjen e saj...

Borziloku – Vetitë e Forta Kundër Fryrjes së Stomakut dhe Dhimbjeve Muskulare

Borziloku është një bimë popullore e Mesdheut që ka vlera ushqimore dhe mjekësore, të...

Byreçka të Mbushura me Gjizë dhe Ullinj – Të Thjeshta me Shije të Mirë

Byreçkat e mbushura me ullinj dhe gjizë janë një recetë shumë e lehtë dhe...

Shtatë Shkaktarët e Fshehur të Migrenës – Kujdesi që Duhet të Tregoni

Migrena nuk është thjesht një dhimbje e keqe koke. Kur njeriu vuan nga migrena,...

A Munden Diabetikët të Përdorin Ëmbëlsues Artificialë?

Ëmbëlsuesit artificialë janë ëmbëlsues me pak kalori dhe 0 ushqyes që zëvendësojnë sheqerin. Në...