Viti i ushqimeve ngjyrë vjollcë – 2017

319 0

NÑ‘se keni provuar ndonjÑ‘herÑ‘ shparg me ngjyrÑ‘ vjollcÑ‘ ose pure me hudhÑ‘r tÑ‘ zezÑ‘, atÑ‘herÑ‘ përgatituni. Viti 2017 sipas ekspertÑ‘ve do tÑ‘ jetÑ‘ viti i tendencave tÑ‘ reja mÑ‘ fantastike qÑ‘ keni dÑ‘gjuar.

NjÑ‘ nga ngjyrat mÑ‘ interesante përsa sa i pÑ‘rket ushqimeve pÑ‘r këtë vit Ñ‘shtÑ‘ padyshim ajo vjollcÑ‘. Ndaj, nuk Ñ‘shtÑ‘ çudi qÑ‘ nÑ‘ vitin 2017 tÑ‘ konsumoni shparg me ngjyrÑ‘ vjollcÑ‘, lulelakÑ‘r me ngjyrÑ‘ vjollcÑ‘ ose patate tÑ‘ Ñ‘mbÑ‘l me ngjyrÑ‘ vjollcÑ‘.

Ata qё janё tё pёrqendruar tek tё ngrёnit shёndetshёm, duhet tё dinё qё vitin e ardhshёm duhet tё kenё mё shumё fruta dhe perime nё vaktet e tyre tё pёrditshme, nё krahasim me ushqime tё tjera. Frutat dhe perimet janё burime ideale tё vitaminave, mineraleve dhe ushqyesve tё tjerё pёr tё cilat trupi ka aq shumё nevojё.

Nёse keni qenё tё vёmendshёm pёr produktet qё keni konsumuar, e keni vёnё re qё nuancat mё kryesore kanё qenё e gjelbra, e verdha dhe vjollca. Ekspertёt e shёndetit rekomandojnё qё tё konsumoni mё shumё fruta dhe perime tё ngjyrёs vjollcё pёr shkak tё vlerave dhe pёrftimeve kryesore qё vijnё prej tyre, tё cilat AgroWeb.org ka zbardhur mё poshtё:

Ngadalёsojnё plakjen

Frutat dhe perimet qё kanё kёtё ngjyrё vibrante janё tё pasur me antioksidantё qё ngadalёsojnё plakjen. Nёse dёshironi tё dukeni mё rinorё, atёherё duhet tё konsumoni mё shumё ushqime tё ngjyrёs vjollcё, sepse niveli i antioksidantёve ёshtё mё e i lartё nё krahasim me tё tjerёt. Mos harroni qё sa mё e errёt ngjyra, aq mё shumё antioksidantё gjenden nё atё ushqim.

Rregullon tensionin e gjakut

Ushqimet si kumbullat, patёllxhani, rrushi apo lakra ngjyrё vjollcё ndihmojnё nё rregullimin e tensionit tё gjakut, falё pranisё sё madhe tё flavonoidёve qё kanё. Kjo do tё thotё se ju nuk do tё pёrballeni me njё rrezik nё rritje tё tensionit tё lartё tё gjakut dhe me sёmundje tё tjera qё kanё lidhje me zemrёn. Pёr mё tepёr, ngrёnia e kёtyre ushqimeve mban larg disa sёmundje tё kancerit.

Parandalojnё infeksionet e traktit urinar

NjÑ‘ tjetÑ‘r vlerÑ‘ shÑ‘ndetÑ‘sore qÑ‘ ofrojnÑ‘ ushqimet ngjyrÑ‘ vjollcÑ‘ Ñ‘shtÑ‘ parandalimi i infeksioneve nÑ‘ traktin urinar. Kjo ndodh falÑ‘ anthocianinÑ‘s, qÑ‘ parandalon bakteret si E Coli, tÑ‘ ngjiten nÑ‘ muret e traktit urinar. Sa mÑ‘ shumÑ‘ ushqime ngjyrÑ‘ vjollcÑ‘ tÑ‘ hani, aq mÑ‘ tÑ‘ sigurt do tÑ‘ jeni ndaj shqetÑ‘simeve tÑ‘ tilla. 

Pёr njё zemёr tё shёndetshme

Ёshtё e rёndёsishme tё mbani zemrёn tё shёndetshme gjatё gjithё kohёs, qё tё parandaloni goditje tё rёnda dhe tё rrezikshme. Vallё ka njё mёnyrё mё tё mirё se sa pёrfshirja e ushqimeve ngjyrё vjollcё nё dietёn tuaj tё pёrditshme? Duke nisur nga antioksidantёt e deri tek athocianina, kёto pёrbёrёs qё gjenden tek ushqimet ngjyrё vjollcё ju vijnё nё ndihmё tё siguroheni qё zemra juaj ёshtё nё kushtet mё tё mira.

Ul rrezikun e kancerit tё zorrёs sё trashё

Pёrfitimet qё vijnё nga konsumimi i ushqimeve ngjyrё vjollcё janё tё shumta por nuk kufizohen tek ulja e rrezikut tё shfaqjes sё kancerit tё zorrёs sё trashё. Anthocianina qё e pёrmendёm mё lart, e cila gjendet nё lёkurёn e kёtyre ushqimeve ёshtё njё mburojё fantastike pёr shёndetin.

Siç mund tÑ‘ lexoni, pÑ‘rfitimet nga ushqimet ngjyrÑ‘ vjollcÑ‘ ose nÑ‘ nuanca tÑ‘ errÑ‘ta janÑ‘ tÑ‘ mahnitshme. MÑ‘nyrat pÑ‘r gatimin dhe servirjen e kÑ‘tyre ushqimeve janÑ‘ tÑ‘ panumÑ‘rta. Por, gjithnjÑ‘ sigurohuni qÑ‘ perimet dhe frutat ngjyrÑ‘ vjollcÑ‘ tÑ‘ konsumohen nga e gjithÑ‘ familja. Do tÑ‘ shihni qÑ‘ do tÑ‘ ndiheni mÑ‘ mirÑ‘ dhe mÑ‘ tÑ‘ shÑ‘ndetshÑ‘m se kurrÑ‘ mÑ‘ parÑ‘./AgroWeb.org