Salca e Borzilokut – Për t’i Shtuar Shije Çdo Gatimi

1.6k 2

Salca e Borzilokut është speciale me aromë fantastike, e lehtë dhe delikate, një mënyrë fantastike për t’i shtuar edhe më shumë shije gatimeve dhe recetave të ndryshme.

Salca me borzilok është e plotë në shije, e thjeshtë për t’u përgatitur dhe e kombinueshme me shumë ushqime të tjera.

Një salcë jashtëzakonisht e shijshme, për të lyer fetat e bukës së thekur, shoqëruar makaronat, filetot e pjekura të pulës apo shumë gatime të tjera tradicionale e jo vetëm.

Me përbërës të shijshëm, të freskët e natyralë, borzilokë e vaj ulliri, kombinuar me stika pishe dhe djathë kaçkavall, kjo recetë është fantastike për t’u përdorur shpesh herë  në kuzhinë e për ti dhënë shije speciale çdo gatimi.

AgroWeb.org u sugjeron më poshtë recetën e përgatitjes së salcës së borzilokut krejt lehtë në shtëpi.

Si të përgatisim salcën e borzilokut në shtëpi

Përbërësit

(Sasia e përbërësve varet nga sasia e preferuar e salcës që doni të përgatisni. Receta më poshtë është për makarona për katër persona)

  • 50 gr gjethe borziloku
  • Dy thelpinj hudhër
  • 15 gr stika pishe
  • 70 gr djathë kaçkavall
  • 100 ml vaj ulliri
  • Kripë

Përgatitja

Pastroni mirë gjethet e borzilokut dhe lërini të thahen mirë.

Bëni kujdes gjatë pastrimit të borzilokut në mënyrë që gjethet që mos dëmtohen pasi në të kundërt shija e salcës mund të bëhet e hidhur.

Hidhni në një tas qelqi (mundësisht edhe druri) gjethet e borzilokut dhe kripën dhe shtypini fortë me një lugë druri.

Shtypini duke i përzjerë. Teksa i shtypni do shihni se nga gjethet e borzilokut do të dalë një lëng i gjelbër.

Në këtë moment do shtoni stikat e pishës dhe do vijoni të shtypni masën duke e përzjerë.

Në fund ndërsa vijojmë t’i shtypin e përzjejmë hedhim nga pak djathin kaçkaval si dhe vajin e ullirit.

Sa më shpejt ta përgatisni salcën, aq më mirë do të jetë për të shamngur oksidimin e përbërësve.

Salcën mund ta përgatisni edhe në mikser por duhet të bëni shumë kujdes duke përdorur gradacionin më të ulët të makinerisë.

Pasi i keni përgatitur salcën e përftuar hidheni në kavanoz qelqi.

Salcën e borzilokut mund ta ruani në frigorifer deri në 10 ditë duke e mbuluar me vaj ulliri në sipërfaqe. Ose ta vendosni në frigorifer dhe më pas të lini që të shkrirë në temperaturë ambjenti./AgroWeb.org   

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.