Supa Verore me Kungull dhe Krem Patatesh të Embla – Shije dhe Shëndet

1.3k 0

Një recetë fantastike në shije dhe e pasur në vlera ushqyese.

E lehtë dhe e mrekullueshme sidomos tani në stinës e verës ku ushqimet e lehta janë padyshim më të mirat për organizmin.

AgroWeb.org ju sugjeron më poshtë supën verore me kungull të verdhë dhe patate të ëmbla, të cilat lehtësisht i gjeni në tregjet e fruta perimeve.

Një recetë që përgatitet krejt lehtë e që të përfshin tërësisht me shijen e saj unike.

Kjo supë kombinohet në mënyrë perfekte me sallata të freskëta të stinës, perime të pjekura, bukë të thekur apo byrekë të ndryshëm shtëpie.

Përgatitja e Supës me Kungull dhe Patate të Ëmbla

Përbërësit

(Përbërësit më poshtë janë për 4-5 persona)

  • 500 gr kungull të verdhë
  • 2-3 kokrra patate të ëmbla
  • 1 kokër qepë mesatare
  • 2-3 gota lëng pule ose lëng perimesh
  • Vaj ulliri
  • Kripë

Përgatitja

 Si fillim AgroWeb.org ju udhëzon të ngrohni furrën në temperaturën 200 gradë.

Më pas, kungullit hiqjani farat dhe vendosini në furrë nga ana e lëkurës mbi një letër kuzhine.

Pastroni me ujë të rrjedhshëm patatet, ndajini në dy pjesë dhe vendosini edhe ato të piqen bashkë me kungujt.

Lërini të piqen për 35-40 minuta ose derisa tuli i kungullit dhe patateve të zbutet.

Nxirrini nga furra dhe me një lugë gërryeni dhe mblidheni të gjithë tulin e kungujve ndërsa patateve largojini lëkurën me dorë.

Tulin e kungullit dhe patateve kalojeni në mikser që t’i jepni formën e puresë.

Në një enë metalike hidhni vajin e ullirit dhe qepën e grirë mirë dhe kavërdiseni derisa volumi i saj të bjerë.

Më pas në të njëjtën enë, bëni bashkë tulin e kungujve dhe të patatave të ëmbla dhe shtoni lëngun e pulës apo të perimeve, kripën dhe erëzat që preferoni të shtoni.

Lërini të ziejnë duke i trazuar nga pak në zjarr të avashtë për 30 minuta.

Lëreni të ftohet paksa dhe më pas servireni./AgroWeb.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.