Kur Nuk Duhet Konsumuar Hudhra – Rastet Problematike Për Shëndetin

990 0

Hudhra është shumë më tepër se një barishte që përdoret për garniturë.

Ajo është e pasur me shumë ushqyes të shëndetshëm që mirëmbajnë shëndetin e njeriut.

Ngrënia e hudhrës së freskët mund të përmirësojë shëndetin, mund të shmangë disa sëmundje, por nëse futeni në kategoritë e mëposhtme të listuara nga AgroWeb.org mund të bëhet problematike.

Njerëzit Që Nuk Duhet Të Hanë Hudhër

Njerëzit Që Vuajnë Nga Mëlçia

Hudhra lufton bakteret dhe virozat.

Kjo aftësi i shtyn njerëzit që të hanë më shumë për të parandaluar hepatitin.

Megjithatë, hudhra nuk rekomandohet kundër hepatitit.

Për më tepër ajo stimulon stomakut dhe zorrët dhe ul sasinë e acidit gastrik në sistemin tretës duke ndikuar edhe tek tretja.

Nëse keni simptoma të rënda, hudhra do t’i përkeqësojë ato.

Njerëzit Që Vuajnë Nga Diarea Jo-Bakteriale

Nëse njerëzit që vuajnë nga diarea hanë hudhër të freskët, ajo do të stimulojë zorrët dhe do të përkeqësojë edemën në to duke e përkeqësuar situatën.

Ndaj nëse jeni të prekur nga diarea, kini kujdes me hudhrën.

Pacientët Që Do T’i Nënshtrohen Një Ndërhyrjeje Kirurgjikale

Sipas të dhënave të AgroWeb.org, njerëzit që do të bëhen operacion duhet të ndalojnë së ngrëni hudhër për të paktën 2 javë përpara ndërhyrjes sepse mund të përkeqësojë gjakderdhjen.

Gratë Shtatzëna Dhe Ato Lehonë

Nëse hudhra konsumohet në sasi normale, ajo konsiderohet e sigurtë gjatë shtatzanisë.

Megjithatë nëse përdoret për kura mjekësore të caktuara dhe në sasi të mëdha, hudhra nuk rekomandohet as për gratë shtatzëna as për ato lehonë.

Njerëzit Që Vuajnë Nga Tensioni I Ulët I Gjakut

Hudhra e ul tensionin e gjakut.

Sipas të dhënave të AgroWeb.org ulja e tensionit është aq e ndjeshme sa mund të përkeqësojë shëndetin e njerëzve që vuajnë nga ky problem.

Njerëzit Që Kanë Probleme Me Sytë

Njerëzit që kanë probleme me sytë nuk duhet të hanë hudhër.

Konsumi afatgjatë i hudhrës dëmton sytë, sidomos tek njerëzit që kanë tashmë një problem të tillë.

Hudhra nxit gjakderdhjen dhe mund të rrisë rrezikun e humbjes së shikimit./AgroWeb.org

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.