kasate

Kasatë e Freskët me Frutat e Stinës – Shije Fantastike

Luleshtrydhet e fushës në këto muaj janë të freskëta dhe plot shije, ndaj dhe janë përbërësi fantastik për ëmbëlsira perfekte....

Kasatë me Biskota dhe Çokollatë – Receta e Shpejtë në Shtëpi

Nuk ka rëndësëi nëse jeni një kuzhinier i vjetër apo një i pasionuar i ri pas kuzhinës, kur vjen puna...

6 Receta Ëmbëlsirash të Freskëta më të Thjeshta se Akullorja

Shumë prej tyre ju mund t’i përgatisni vetë në shtëpi me shumë lehtësi dhe me përbërës të freskët e të...

Krem i Ftohtë Limoni – Receta e Thjeshtë Plot Freski

Çdo gatim me krem brenda ka një shije të jashtëzakonshme dhe në këtë pikë mund të biem dakord me shumicën...

Kasatë me Kos Dhe Fruta – Receta e Freskët Verore që Duhet të Provoni

Recetat e ftohta janë ideale në këto ditë të nxehta, ato mbeten të preferuarat për çdo fëmijë e të rritur....

Kasata e Shtëpisë Me Shije Frutash – E Freskët e Natyrale

Freskia e kasatës dhe shija e veçantë e boronicave apo luleshtrydheve, janë kombinimi perfekt për të larguar etjen dhe për...

Kasatë Shtëpie me Kos, Mjaltë dhe Arra – E Ëmbël Plot Freski

Kasata, një ëmbëlsirë gjysmë e ftohtë shumë e dashur dhe e thjeshtë për t’u përgatitur në shtëpi nga të gjithë....

Kasatë Me Fruta, Kos Dhe Tërshërë – Receta E Ëmbëlsirës Së Freskët Dhe Të Lehtë

Kasatat me kos dhe fruta janë të shijshme dhe të lehta, ideale për një vakt të freskët dhe të vërtetë...

Kasatë Shtëpie me Mjedër – Shëndet dhe Freski

Recetat e freskëta dhe të ftohta janë ideale në këto ditë të nxehta. Kasata, është një ëmbëlsirë gjysmë e ftohtë,...

Receta Fanastike E Kasatës Me Fiq Të Karamelizuar

Ata që i duan fiqtë nuk mund të mos e provojnë këtë kasatë të shijshme me fiq të karamelizuar.  E...

Kasatë e Freskët me Shalqi – Si ta Përgatisni në Shtëpi

Kastat janë një nga kujtimet më të hershme e të dashura të fëmijërisë. E megjithëse vetëm me këtë emër mund...