lajme

Hojet e Veçanta të Bletëve Australiane

Në një botë të mbushur me bletë që ndërtojnë hoje hekzagonale mjalti, një grup blertësh rebele australiane duket se ka...

Verë dhe Dimër – Si Do Të Jenë Temperaturat Sot

Rikthehet moti i qëndrueshëm në vendin tonë për gjatë gjithë ditës, ku në orët e para të ditës do të...

Diell dhe temperatura të larta – Si do të jetë moti sot?

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm.  Sipas Meteoalb, sot temperaturat...

Vaksina Pfizer efektive te njerëzit me probleme kronike

Vaksina Pfizer / Biontech kundër Covid-19 është efektive në parandalimin e infeksioneve, si dhe rëndimin e gjendjes shëndetësore të personave që kanë...

Organizata Ndërkombëtare e Punës: 56.7% e të punësuarve në Shqipëri janë në të zezë

56.7% e të punësuarve në vendin tonë për vitin 2019 janë informal. Të dhënat janë publikuar nga Organizata Ndërkombëtare e...

Covid19 – Flasin Ekspertët: Java Tjetër Vendimtare për Masa të Reja

Prej Shtatorit 2020 në vendin tonë ka pasur rritje të shpejtë ditë pas dite të numrit të infektuarve dhe vdekjeve...

Shqipëria Po Shkon Drejt Imunitetit Të Tufës, Sa Kohë Do Të Zgjasë?

Imuniteti ndaj Covid-19 do fitohet gradualisht në mënyrë progresive, teksa zgjerimi i rrezes së infeksionit do të ulë në mënyrë...

Tërmeti në Turqi – A rrezikohet Shqipëria?

Paraditen e kësaj të premteje, qyteti turk i Izmirit u trondit nga një tërmet me magnitutë 7 ballë të shkallës...

Kryeinfermierja e Infektivit Apel Qytetarëve: Duhet të Tregoni Kujdes Në Çdo Moment

Situata nga pandemia e COVID-19 në Shqipëri vijon të paraqitet e vështirë teksavetëm në 24 orët e fundit janë shënuar...

Shkon në 10 Numri i Personave të Shëruar nga COVID-19

Pak momente më parë Ministria e Shëndetësisë ka bërë përditësimin më të fundit të situatës së koronavirusit në vend. Sipas...

Tri Metoda Të Thjeshta Për Të Përballuar Ankthin Nga Koronavirus

Ngjarjet e fundit lidhur me problemin e përhapjes së koronavirusit, kanë krijuar një lloj ankthi tek qytetarët. Përditësimi i informacionit...