#receta agroweb

Tavë e Shpejtë dhe e Shijshme me Salsiçe dhe Perime

Receta që AgroWeb.org sjell sot për ju është një zgjedhje e shkëlqyer në ato ditë që nuk dini se çfarë...

Receta e thjeshtë e humusit me qiqra

Humusi është një salcë me bazë qiqrash, shumë e vlerësuar në të gjithë botën! Kjo recetë tipike e kuzhinës së...

Receta ​​e Mrekullueshme e Kremit Të Limonit – Gati Për Çdo Ëmbëlsirë

Receta e sotme është me të vërtetë e mrekullueshme! Këtë përgatitje ju mund ta shijoni në formën e kremit të...

Akullore Shtëpie Me Katër Shije Të Ndryshme

Sot AgroWeb.org ju njeh me recetën e akullores në 4 shije të ndryshme: fiordilatte, straçiatella, qershi dhe çokollatë. Kjo recetë...

Tërshërë E Pjekur Me Banane, Rrush Të Thatë Dhe Arra

Tërshëra e pjekur është një tavë e shëndetshme për mëngjes e cila shërbehet e ngrohtë. Për ta pasuaruar e më...

Mënyra e Veçantë e Mbushjes Së Luleve Të Kungulleshkave

Lulet e kungulleshkave janë përdorur në kuzhinë që mijëra vjet më parë nga qytetërimet e lashta. Edhe në Shqipëri këto...

Omletë Me Hithra Dhe Borzilok

Në këtë recetë AgroWeb.org ju njeh me mënyrën e përgatitjes së omletës me hithra dhe borzilok. Vlerat e fuqishme të...

Sallatë Me Speca Të Mbushur – Një Recetë e Veçantë dhe Interesante

Më poshtë AgroWeb.org ju njeh me një mënyrë të re të mbushjes së specave, dhe këtë herë ato nuk kanë...

Receta e Thjeshtë e Parfesë me Kafe

Kur moti fillon të nxehet dhe pasdite dëshironi një ëmbëlsirë të freskët që mund t’ju japë dozën e duhur të...

Mashurka Të Skuqura Në Tigan – Receta Për Një Pjatë Të Lehtë Dhe Të Shijshme

Mashurkat e skuqura në tigan janë një pjatë e thjeshtë dhe e shijshme, ideale për stinën e pranverës, kur është...

Byreçka me Djathë dhe Kanellë – Receta e Veçantë

Byreçkat mund të bëhen të kripur ose të ëmbël dhe të mbushen me të gjitha llojet e përbërësve të shijshëm....

Petulla të Buta me Kos dhe Limon – Receta e Veçantë

Sot AgroWeb.org sjell për ju recetën e petullave të buta me kos dhe limon, të cilat përgatiten me lehtësi në...

Biskotat e Shkrifëta Yll –  Të thjeshta dhe të Shijshme

Biskotat në formë ylli janë biskota të shijshme dhe shumë të thjeshta për t’u përgatitur.  Ideale për mëngjes ose si...

Fokaçe me Patate – Kronkate dhe e Thjeshtë

Një recetë shumë e shijshme dhe plot aromë falë përdorimit të rozmarinës, të cilën mund ta servirni të nxehtë ose...