Sallate e Fresket

Lakër e Kuqe me Portokalle – Sallata e Shijes së Lehtë dhe Vlerave të Forta

Një sallatë fantastike, e lehtë dhe e shijshme, e pasur me vlera ushqyese. Një kombinim perfekt i lakrës së kuqe...

Sallatë e Ftohtë me Patëllxhanë të Pjekur e Domate

Patëllxhanët janë ushqimi më special për shëndetin e trurit! Lëkura e tyre e purpurt nuk është thjesht e bukur por...

Speca të Pjekur me Salcë Kosi – Receta e Perfekte e Darkës

Duke qenë se në këtë periudhë specat e kuq janë të stinës, ju nuk duhet ta humbisni përgatitjen e kësaj...

Sallatë me Patëllxhanë dhe Domate – Shija e Perkryer e Stinës

Koha më e mirë për të ngrënë perimet dhe frutat është kur ato janë të stinës. Patëllxhanët në verë janë...

Sallatë e Shpejtë me Panxhar dhe Kastravec – Shije e Freskët në Tryezë

Sigurisht që gjatë festave nuk i shkon njeriu në mendje që të konsumoj pak ushqim apo që të ruaj peshën....

Sallata Pranverore – 3 Receta Që Nuk I Keni Provuar Më Parë

E çfarë mund të ketë diçka më të shijshme në sitën e ngrohtë të pranverës sesa konsumi i një sallate...

Receta e Shpejtë e Sallatës Me Sardele – Plot Shije Dhe Vlera Ushqyese

Sardelet janë plot me acide yndyrore omega-3, të cilat mbështesin shëndetin e trurit dhe zemrës tuaj në çdo moshë. E...

Sallatë e Freskët me Patate, Pulë dhe Kunguj të Njomë

Një pjatë e plotë dhe ushqyese, e përsosur për verën dhe e shkëlqyer si për të rritur edhe për fëmijë....

Sallatë Me Speca Të Mbushur – Një Recetë e Veçantë dhe Interesante

Më poshtë AgroWeb.org ju njeh me një mënyrë të re të mbushjes së specave, dhe këtë herë ato nuk kanë...

5 Mënyra Si Ta Mbani Sallatën Të Freskët Për Një Kohë Të Gjatë

Zarzavatet që vijnë të paketuara janë një element kryesor i listës ushqimore për një arsye. Ato mund të përdoren në...

Sallatë me Kungulleshka, Nenexhik dhe Borzilok

Gjatë verës recetat nisin e bëhen sa më të lehta për organizmin. AgroWeb.org ju sugjeron një sallatë perfekte e cila...

Receta Me E Re E Sallatës Me Patate Dhe Erëza

Kjo recetë e përzgjedhur sot nga AgroWeb.org lejon që të zgjidhni barishtet tuaja të preferuara, duke e bërë këtë pjatë...

Sallatë Me Kunguj Të Njomë, Kos Dhe Arra

Në verë edhe trupi ka nevojë për ushqime më të lehta e të freskëta, ndaj edhe sallatat e ftohta janë...

Sallatë me Fasule dhe Qepë të Freskëta – Shije e Përkryer

Me ndryshimin e stinëve edhe ushqimi duhet t’i përshtatet nevojave të organizmit. Një nga ushqimet që është prezent gjatë periudhës...

Receta E Sallatës Me Fasule Të Bardha Dhe Ton

Kjo sallatë e lehtë me fasule të bardha të gatuara dhe ton, është një vakt i lehtë dhe i mbushur...

Sallata e Dimrit me Lakër dhe Portokall – Mësoni Recetën

Përgatitja e një sallate nuk mund të jetë kurrë e mërzitshme për shkak të përbërësve të pafundëm që mund të...

Sallatë Frutash me Salcë të Ëmbël Kosi – Receta e Thjeshtë që Nuk Duhet Humbur

Sallatat e frutave janë padyshim ëmbëlsirat më të shëndetshme që mund të servirni në tryezë. E mira e tyre është...

Sallatë e Ftohtë me Qiqra dhe Perime të Freskëta

Kjo sallatë mund të shërbejë si një vakt i vetëm por edhe për të shoqëruar pjatat tuaja të preferuara. E...

Sallatë me Qepë, Domate dhe Majdanoz të Freskët

Sallatat janë një domosdoshmëri, pasi përveç shijes që i shtojnë drekës apo darkës, ato i japin organizmit plot vitamina e...

Spinaq, Mollë, Arra – Sallata e Freskët plot Shije dhe Shëndet

Nëse ka një mënyrë për të përftuar të gjitha vlerat ushqyese të spinaqit është konsumimi i tij i pagatuar. I...