nga AgroWeb më 17 January, 2022

Kek Me Miell Misri Dhe Kos – I Butë Plot Aromë Të Mirë

Keku është simbol i butësisë dhe aromës së mirë e cila të sjell në mendje menjëherë ndonjë kujtim të dashur. Nëse ju pëlqen dhe juve t’i shoqëroni mëngjeset dhe pasditet tuaja me pak kafe apo çaj atëherë ky kek do të jetë doza e duhur e ëmbëlsisë. Në këtë recetë AgroWeb.org ju tregon një prej […]

nga AgroWeb më 31 December, 2021

Sallata Mimoza me Patate dhe Peshk Ton – Shije në Tryezë

Nëse po kërkoni një shije të veçantë për ta kombiunuar me gatimet e ndryshme të kësaj periudhe, provoni sallatën mimosa. Në fakt nuk mund të biem dakord nëse është një sallatë apo salcë, por dimë t’ju themi që në shije është e mrekullueshme. Sidomos nëse preferoni të ngjashmen e saj, sallatën ruse. Për ta shijuar […]

nga AgroWeb më 30 December, 2021

Makarona me Djathë Kaçkavall dhe Piper – Gati në Pak Minuta

Më të shpejtat që mund të gatuani për një vakt plot shije. Nuk do t’ju duhen më shumë se 3 përbërës dhe shija do të jetë mahnitëse. AgroWeb.org ju tregon mënyrën e saktë të përgatitjes së tyre në vetëm pak hapa. Përbërësit 320 gr makarona spageti 200 gr djathë kaçkavall i grirë Piper i zi […]

nga AgroWeb më 30 December, 2021

Sallata e Dimrit me Lakër dhe Portokall – Mësoni Recetën

Përgatitja e një sallate nuk mund të jetë kurrë e mërzitshme për shkak të përbërësve të pafundëm që mund të shtoni.  Sallata lidhet ngushtë me stinën ku përgatitet për shkak të produkteve të freskët që mund të gjeni në treg.  E duke qenë se është një recetë gjithnjë e shëndetshme, AgroWeb.org ju sugjeron sallatën dimërore […]

nga AgroWeb më 29 December, 2021

Liker me Shegë dhe Raki – Si të Përgatisni në Shtëpi Shijen e Vjetër

Likeri është një pije e distiluar alkoolike që mund të përgatitet me shije dhe aroma të ndryshme. Ka një shije të fortë dhe zakonisht ngjyra karakteristike që e bëjnë të dallojë nga llojet e tjera të pijeve alkoolike. Fjala liker vjen nga latinishtja dhe do të thotë “të tresësh”, në këtë pije mund të tresni […]

nga AgroWeb më 27 December, 2021

Cironka me Mente – Receta që Duhet të Provoni

Cironkat janë peshq të vegjël të parrtiur mirë të cilët përdoren gjerësisht në kuzhinën vendase. Më se shumti recetat me cironka i gjeni në juglindje të vendet në zonën e Pogradecit. Një të tillë AgroWeb.org j’ua sugjeron ta përgatisni edhe në shtëpitë tuaja. Mësoni më poshtë recetën e cironkave me shije mente sipas këshillave të […]

nga AgroWeb më 27 December, 2021

Rizoto me Peshk Levrek – E Lehtë dhe e Shijshme

Në këtë recetë do të mësoni një recetë me një histori mjaft të veçantë. Po aq sa ka dhe shijen, vjen nga veriu i Italisë dhe është një specialitet që përgatitet në këtë mënyrë në zonën e Venetos. Përbërësit dhe gatimi është mjaft i thjeshtë me një rezultat fantastik. Më poshtë AgroWeb.org ju tregon çdo […]

nga AgroWeb më 27 December, 2021

Makarona me Gjalpë dhe Vezë – Një Recetë e Shpejtë

Kjo pjatë e mrekullueshme origjinën e ka sigurisht nga Italia e specifikisht nga qyteti i Napolit. Çfarë e karkaterizon është shija e thjeshtë, por e mrekullueshme dhe lëhtësia në përgatitje. Mund të keni dëgjuar edhe më parë për makaronat me vezë të quajtura “karbonara” e këto mund t’i konsideroni simotrat e tyre. Çfarë do të […]

nga AgroWeb më 23 December, 2021

Cironka me Ullinj të Furrës – Traditë dhe Shije

Siç edhe mund ta dini cironkat janë peshqit e vegjël e të hijshëm që shpesh mund t’i keni provuar të skuqur në vaj. Shija e tyre mund të përshkruhet vetëm me një fjalë “kronkante”. Në këtë recetë do të përzieni shijen e ëmbël të portokallit dhe atë të limonit. Mësoni mënyrën e saktë të përgatitjes […]

nga AgroWeb më 23 December, 2021

Mjedra në Raki – Pija e Veçantë që Ngroh Ditët e Ftohta

Mjedrat janë ndër frutat e pyllit më pak të njohura, por me një shije e vlera të jashtëzakonshme. Përdorimin e gjerë të tyre nëse nuk i konsumoni të freskëta e gjeni tek ëmbëlsirat, por receta e sotme do t’ju mësojë një sekret. Me mjedrat e athëta mund ta përgatisni edhe një pije interesante nëse i […]

nga AgroWeb më 22 December, 2021

Rizoto Dimërore me Presh e Kërpudha – E Ngrohtë e Plot shije

Rizoto e famshme me oriz e kuzhinës Italiane, prej disa vitesh i ka lënë gjurmët e saj edhe në vendin tonë. Megjithëse gatimi i orizit është edhe një specialitet Shqiptar, kjo pjatë është paksa më ndryshe në përgatitje e në rezultatin final. Perfekte për tu shijuar në dimër për shkak të shijes kremoze e të […]

nga AgroWeb më 21 December, 2021

Simite Pa Miell të Buta e Të Lehta – Një Recetë e Shpejtë Përgatitje

Simitet janë një nga dashuritë e vogla të të gjithë familjes. Sidomos kur janë të ngrohta e mbajnë aromë të mirë. Në mes të gjithë recetave të pazakonta që mund të keni dëgjuar e provuar, kjo që do ju sugjerojmë sot është vërtetë e veçantë. Simite pa miell me siguri nuk keni provuar ende  dhe […]

nga AgroWeb më 21 December, 2021

Njihuni me 12 Llojet e Bakllavasë që Përgatiten Në të Gjithë Botën

Bakllavaja është ndoshta ëmbëlsira më e ëmbël në botë dhe një ndër më të dashurat. Kudo njihet me këtë emër që konsiston në përgatitjen tradicionale të petëve të mbushura me arra e sherbet. Por mesa duket ka më shumë se një mënyrë për të gatuar bakllavanë e shijshme. Në fakt janë plot 14 receta të […]

nga AgroWeb më 17 December, 2021

Kek Pa Pjekje – Si Të Përgatisni Recetën e Shpejtë Me Çokollatë

Nëse ju ndodh shpesh të keni neps për ëmbëlsira të shpejta me bazë çokollate kjo është e duhura për ju. Ju duhen vetëm 5 përbërës dhe nuk ka aspak nevojë të përdorni furrën. Një shije që nuk do t’jua rekomandonim shpesh për shkak të kalorive, por mund ta përgatisni sa herë të keni dëshirë për […]

nga AgroWeb më 17 December, 2021

3 Receta të Veçanta Për t’i Servirur Këto Festa

Fundi i vitit karakterizohet nga moti i ftohte, festat dhe ushqimet e mira. Nëse ju pëlqen gatimi, me siguri sa herë vjen kjo periudhë mendoni se çfarë mund të përgatisni ndryshe për të servirur gjatë mbledhejev me të afërm e miq. Në këtë artikull AgroWeb.org ju këshillon tre ide recetash me të cilat do të […]

nga AgroWeb më 17 December, 2021

Lulelakër e Pjekur me Salcë Djathi – Shija e Lehtë që Shoqëron Tryezën

Lulelakra mund të themi se nuk është ushqimi i preferuar i të gjithëve, por kjo mund të ndryshojë nëse ndryshoni mënyrën e përgatitjes së saj. E keni gatuar ndonjëherë lulelakrën e plotë, shoqëruar me salcë të shijshme djathi? Një shije sa e veçantë po aq edhe një pjatë e bukur për tu parë që do […]

nga AgroWeb më 16 December, 2021

Qepë me Djathë në Furrë – Lezeti i Tryezës

Qepët janë nga përbërësit kryesorë në një recete për shkak se dhurojnë shumë shije e vlera. Por gjithnjë përdoren si përbërës shtesë, ndërsa në recetën e sotëme AgroWeb.org ju sugjeron t’i gatuani ato të plota në furrë. Mjafton t’ju spërkasni pak djathë dhe t’i shijoni duke i shoqëruar edhe me pjata të tjera. Ndiqni mënyrën […]

nga AgroWeb më 14 December, 2021

Midhje Me Piper – Receta e Shijshme e Krishtlindjes

Tradita e kërkon që të gjithë ata që festojnë Krishtlindjen ta presin atë me ushqime me bazë peshku. Pikërisht në këtë ditë, recetat me ushqimet e detit janë nga më të shumëllojshmet. Ndaj AgroWeb.org ju sugjeron të provoni një ide të re, shumë ekonomike e të shijshme këtë fundvit. Atë të midhjeve të ziera me […]

nga AgroWeb më 14 December, 2021

Kulaç Me Ajkë dhe Djathë Kaçkavall – Shije dhe Aromë e Dimri

Dimri është kampioni i recetave të ngrohta të brumit e aromave të mira. Në këtë listë me ushqime dimërore sigurisht që futet edhe kulaçi shumë i famshëm për kuzhinën tonë. Në këtë artikull AgroWeb.org ju mëson se si të përgatisni një ndër kulaçët më të shijshëm e të thjeshtë ndonjëherë. Në mes të shijes tradicionale […]

nga AgroWeb më 13 December, 2021

Supë apo Makarona? Provoni Tortelinit Në Lëng Mishi

Kjo pjatë e veçantë është e mrekullueshme për të nisur vaktet. Quhet “Tortellini in brodo” dhe e ka origjinën nga rajoni i Emilia-Romania në Itali. Kjo recetë konsumohet më së shumti gjatë festive të fundvitit e dimrit për shkak të shijes së ngrohtë që dhuron. Tortelinit janë makaronat e famshme të cilat njihen për mbushjen […]