shije dhe shendet

Turli Dimërore – Si të Përgatisni një nga Recetat më të Shijshme

Një recetë fantastike, ideale për t’u shijuar sidomos kur koha bën ftohtë. Kjo gjellë shije plotë jo vetëm që ngop...

Roshnica të Ngrohta Plot Shije – Si t’i Përgatisni Vetë në Shtëpi

Në një ndër gatimet më autentike nga duart e amvisave shqiptare janë padyshim roshnicat. Kuzhina shqiptare është fantastike në listën...

Mish Qengji i Pjekur Me Qumësht – Receta me Shije të Përsosur

Në doni të përgatisni një recetë të veçantë e speciale për fundjavë apo në rast feste apo gëzimi fmailjar provoni...

Supë e Lehtë me Lëng Mishi – E Shijshme, e Shëndetshme

Në doni të rigjallëroni organizmin, t’i jepni atij shëndet por edhe të shijoni një pjatë të mirë përgatisni një supë...

Rosto Shtëpie – Mënyra Perfekte Si Ta Përgatisni Plot Shije

Një recetë fantastike, e cila vendos ndonjëherë amvisat përballë sfidës nëse do ta përgatisin apo jo ashtu siç duhet. Por...

Nusëza e Traditës – Buka Unike me Gërsheta

Buka me Gërsheta është një nga traditat më të hershme të amvisave shqiptare, të cilat kujdesen ta përgatisin atë në...

Mënyra e Shpejtë e Përgatitjes së Spinaqit për Byrekun më të Shijshëm

Byreku me spinaq është padyshim ndër recetat më të shijshme që amvisat përgatisin gjatë stinës së dimrit. I shijshëm dhe...

Receta e Supës së Veçantë me Peshk Krap

Supa e peshkut është një nga gatimet më të shëndetshme dhe më të shijshme që mund të shijoni. E dobishme...

Përshesh me Pulë dhe Bukë Misri – Shije Fantastike nga Tradita

Përsheshi me pulë është ndër gatimet më speciale të kuzhinës tradicionale shqiptare. I përgatitur me kulaç shtëpie apo bukë misri...

Lakror i Ngrohtë me Presh – I Përsosur për Këto Ditë të Ftohta

Lexoni shkurt këtë recetë fantastike të përgatitjes së lakrorit me presh në shtëpi. I ngrohtë e plot shije, ai mbush...

Lakër e Kuqe me Kos – Përgatisni Sallatën e Shijshme Plot Vlera Ushqyese

Lakra e kuqe është një ndër perimet më të freskëta e më të shëndetshme të stinës. Është pikërisht koha e...

Thjerrëza të Kuqe – Receta e Shëndetshme me Shije të Mrekullueshme

E pasur në vlera ushqyese dhe me shije fantastike gjithashtu, kjo recetë, e cila përgatitet shumë lehtë do t’ju mrekullojë...

Peshk i Pjekur me Oriz dhe Sallatë me Brokoli e Lulelakër

Një recetë e mrekullueshme, e pasur në shije dhe vlera ushqyese. Ideale për një drekë të shijshme, e kombinuar me...

Supa për Oreks të Mirë – Shije, Vlera dhe Shëndet  

Kjo është një recetë e thjeshtë por e pasur në shije dhe vlera ushqyese. Ideale për t’u përgatitur në çdo...

Mënyra Perfekte e Zierjes së Lulelakrës pa Humbur Vlerat Ushqyese

Lulelakra është një ndër perimet më të shëndetshme të sezonit. Ajo kombinohet në receta të ndryshme gatimi me shije fantastike....

Fileto Pule me Speca në Tigan – Receta e Shijshme për një Drekë të Shpejtë

Në doni të përgatisni diçka të shpejtë dhe të shijshme provoni me patjetër recetën speciale të mishit të pulës së...

Supë Krem Patate – Tradita Shqiptare e Drekës së Lehtë

Kuzhina tradicionale shqiptare është e pasur me receta ku përbërësi kryesor janë patatet. Të pjekura në furrë me mishra të...

Supë Pule me Brokoli – E Ngrohtë Plot Shije dhe Shëndet  

E lehtë dhe shumë e shëndetshme. Supa me brokoli është receta më e mirë për të mbajtur trupin në formë...

Thjerrëza të Ziera me Sherebelë dhe Rozmarinë

Sot AgroWeb.org ju sugjeron të provoni një recetë vërtetë të thjeshtë, të bërë në mënyrë klasike, me perime dhe salcë...

Supë me Perime të Stinës – E Lehtë Plot Shëndet

Më të mirat perime të stinës, të pasura me vlera ushqyese, e sigurisht super të shijshme të sjella në një...

Kima me Vezë – Shije dhe Shëndet i Mirë nga Tradita

Kima me Vezë është ndër recetat e vjetra të kuzhinës tradicionale shqiptare. E shijshme, e plotë në vlera ushqyese dhe...