nga AgroWeb më 18 janar 2017

Gjithë Mënyrat Natyrale Si Të Kuroni Kollën

Me ashpërsimin e dimrit, organizmi ynë nis betejën e ashpër me kollën. E dimë se sa irrituese dhe e dhimbshme mund të jetë ajo, veçanërisht nëse ke pamundësi për të bërë një gjumë të qetë, ose për të bërë një punë të mirë në profesionin tënd. N&...

nga AgroWeb më 18 janar 2017

Arti i Shijes së Turshive Shqiptare

Kur isha e vogël, rrija duke parë gjyshen se si përgatiste lakër turshi. Ajo shpenzonte orë të tëra duke prerë lakra dhe karrota, duke sterilizuar kavanozët dhe duke shtuar erëzat. Mbaj mend që kur e provova turshinë e pabërë, u ankova që nuk ishte aspak e mirë. Gjyshja më tha ‘Fiksoje mirë shenjën...

nga AgroWeb më 17 janar 2017

Shegë Plus Hurma - Formula fituese për zemrën

Shegët janë pa dyshim një frut i lavdishëm. Por edhe simotrat e tyre nga Lindja e Mesme siç janë hurmat e arabisë janë po aq të shijshme dhe të shëndetshme. Kur kombinohen bashkë, shegët dhe hurmat ofrojnë një formulë fituese në betejën e vazhdueshme kundër sëmundjeve të zemrës. Mjafton ...

nga AgroWeb më 12 janar 2017

Barishtet e karrotave, fantastike për shëndetin

Keni dëgjuar për barishtet e karrotave? Janë ato bishtat e gjatë që formojnë një mburojë të gjelbër mbi karrotë. Shumë prej konsumatorëve preferojnë t’i shkulin ato, me shpresën që karrota do të peshojë më pak. Por arsyeja është e gabuar. Barishtet duhen hequr nga karrota për t&...

nga AgroWeb më 8 janar 2017

Boza, vlerat dhe historia e origjinës shqiptare

Shqiptare apo produkt i Perandorisë Osmane? Cila është origjina e vërtetë e bozës? Ndoshta jo shumëkush e di, por historia e kësaj pijeje, nuk do të ishte e plotë pa përmendur Haxhi Sadikun, shqiptarin që ngriti një dyqan të famshëm të prodhimit të bozës në Stamboll në vitin 1876. Dyqani “Vefa...

nga AgroWeb më 7 janar 2017

Pas Festave – Riktheni Organizmin në Formë

Periudha festive e fundvitit, për shumë shërben si koha e duhur për të bërë listën e gjërave për t’u bërë në vitin pasardhës, që përgjithësisht përfshin të ngrënit në mënyrën e duhur dhe humbjen e peshës e kështu me radhë. Mendimet e vazhdueshme për më...

nga AgroWeb më 6 janar 2017

Njihu me Mineralin Vital Për Organizmin Njerëzor

Silikoni njihet si mineral i bukurisë me shumë përfitime shëndetësore. Silikoni jo vetëm që forcon indet lidhore dhe kockat, por është i dobishëm edhe për fortësinë dhe shëndetin e thonjve, flokëve dhe lëkurës. Vlerat shëndetësore të silikonit luajnë një rol të rëndësish&...

nga AgroWeb më 5 janar 2017

Ndalo Të Ëmblat Me Produktet e Pasura me Krom

Të gjithë e kanë një moment kur dëshira për një lloj ushqimi të ëmbël kapërcen kufinjtë dhe transformohet në fiksim. E ndërsa fiksimet janë të rrezikshme, nepsi është një nga mënyrat nëpërmjet të cilave, trupi ynë na dërgon sinjale për të na treguar se për &...

nga AgroWeb më 4 janar 2017

Xhinxher Me Mjaltë - Kombinimi i Mrekullive

Xhinxheri dhe mjalti mund të konsumohen në formën e tonikut apo shurupit. Kjo arrihet duke krijuar një përzierje të të dy ingredientëve duke i holluar pak me ujë. Ky lëng i vjen në ndihmë aparatit tretës për shkak të vlerave fantastike të xhenxhefilit. Për më tepër, si xhenxhefili ashtu edhe mjalti kan&...

nga AgroWeb më 2 janar 2017

Hudhra e zezë, ushqimi që fal përjetësinë

Në mitologjinë Kineze, hudhra e zezë thuhej që ofronte përjetësinë. Ndoshta kjo është thjesht legjendë, por nuk ka asnjë dyshim që hudhra e zezë është e mirë për shëndetin, duke qenë se është e pasur me antioksidantë, dy herë më shumë se hudhra e zakonshme që ne njohim ...

nga AgroWeb më 23 dhjetor 2016

Vezët shqiptare udhëtojnë drejt Evropës

Që eksportet e një produkti të rriten me 800% në vlerë monetare nënkupton dy gjëra. Që tregu i huaj ka pasur një etje të madhe për produktin aq sa i ka lënë konkurentët në stok, ose për nga cilësia ka qenë i parezistueshëm. Historia e vezëve shqiptare që u dyndën në tregun evropian ...

nga AgroWeb më 22 dhjetor 2016

Si të Rrisësh Vetë Boronica në Shtëpi

Boronica është një frut i madhërishëm që rritet kryesisht në vendet me klimë të freskët, siç është Shqipëria. Boronicat janë një frut që gjenden me vështirësi dhe janë përgjithësisht të shtrenjta, sidomos kur janë të freskëta. Ndaj, AgroWeb.org dëshiron t’...

nga AgroWeb më 21 dhjetor 2016

Mashurkat e Freskëta - Dhurata e Fundvitit

Mashurkat janë një prej perimeve të gjelbra më të shëndetshme për njeriun. Tokat më pjellore të Shqipërisë me mashurka janë ato të Divjakës, por kjo perime gjithshtu kultivohet gjerësisht edhe në të gjithë zonën e Lushnjës dhe të Fierit, por edhe në Përmet, Tiranë, Elbasan dhe ...

nga AgroWeb më 20 dhjetor 2016

Sekretet e Trumzës - Barishtja që ngjall zili

Tufat e gjelbra të trumzës të rreshtuara mes barishteve të tjera janë nga më tërheqëset për syrin, por mbi të gjitha vlerësohen si magnet natyral i vlerave mirëbërëse për organizmin e njeriut. E freskët apo e thatë, trumza mbetet një nga dhuratat më të spikatura të natyrës dhe AgroWeb po ...

nga AgroWeb më 19 dhjetor 2016

Pekmezi, suveniri i ëmbël i frutave

Lëngu i ëmbël i pekmezit ka qenë pjesë e traditës shqiptare prej shekujsh. Ai është përdorur jo vetëm për t’i dhënë shije gatimeve tona, por edhe në mjekësinë popullore, duke qenë se pasuron gjakun dhe është i pasur me vitamina, minerale dhe antioksidantë. Shqipëria është nj&...

nga AgroWeb më 19 dhjetor 2016

Ngjyruesit ushqimorë - Si t’i kontrolloni etiketat

Çdo gjë natyrale për fëmijët tanë është më e mirë se një ushqim i modifikuar, me ngjyra e aroma joshëse. Lidhjet e ngjyruesve ushqimore me shkaktimin e shumë sëmundjeve, përfshirë edhe kancerin, i kanë detyruar organizatat ndërkombëtare të marrin masa për të detyruar prodhuesit të ...

nga AgroWeb më 15 dhjetor 2016

Si të kultivosh Rozmarinë në Shtëpi

Rozmarina, e shijshme dhe ndjellëse, është një barishte të cilën mund ta rrisësh lehtë në kushtet e shtëpisë. Proçesi i rritjes së saj është mjaft i lehtë dhe siç thuhet rëndom “nuk ka nevojë për shkencë.” Sapo bima të zejë rrënjë, atëherë ajo do t&...

nga AgroWeb më 15 dhjetor 2016

Produktet Që Garantojnë Rininë e Trurit

Ajo çfarë hamë ka një ndikim të drejtpërdrejtë në trurin tonë. Është e qartë, e megjithatë ekspertët kanë zbuluar fakte shkencore shumë interesante që hedhin dritë mbi ndikimin e ushqimit në trurin tonë. Lexoni më poshtë këto fakte mjaft domethënëse, që AgroWeb ka p&...

nga AgroWeb më 14 dhjetor 2016

Frutat dhe Perimet Që Ngjajnë Me Organet Njerëzore

Po t’i hedhim një sy formës sonë trupore dhe formës së frutave dhe perimeve do të shohim një ngjashmëri befasuese që provon më së miri shprehjen e mësipërme. Nëse shikon pjesën e brendshmë të karrotës nga larg do të duket sikur ajo i ngjan syrit. Sa më shumë t’i afrohesh, aq më...

nga AgroWeb më 13 dhjetor 2016

Gjethet Mrekullibërëse të Ullirit

Të gjithë biem dakord për vlerat mbresëlënëse të ullirit, por a dini që pema e këtij fruti është shumë bujare edhe falë gjetheve fantastike. Gjethet e ullirit janë përdorur për herë të parë në mjekësinë popullore në Egjiptin e lashtë. Që prej asaj kohe, ka marrë fam&...