nga AgroWeb më 20 June, 2022

7 Sekrete Për Përgatitjen E Makaronave Në Mënyrën E Duhur

Për shumicën e njerëzve, gatimi i makaronave nuk është aspak i vështirë. Ju thjesht i hidhni në ujë të valë dhe prisni sa ato të ziejnë, por nuk është aq e lehtë. Nga kriposja e ujit dhe deri tek përdorimi i sasisë së duhur të ujit, ka shumë sekrete që i bëjnë makaronat të përsosura. […]

nga AgroWeb më 18 June, 2022

Enët Prej Qeramike Apo Prej Gize – Diferencat Në Gatim

Nuk ka kuzhinë pa tenxhere dhe tiganë. Prodhuesit e tyre janë të shumtë dhe cilësitë dhe llojet nga më të ndryshmet. Në këtë artikull AgroWeb.org përcjell të gjitha informacionet që duhet të dini për të bërë një zgjedhje të zgjuar kur bie fjala tek enët e gatimit prej qeramike apo gize. Enët prej guri Nëse […]

nga AgroWeb më 18 June, 2022

Petulla me Lëng Portokalli – Aromë dhe Shije Fantastike

Petullat në mëngjes janë një zgjidhje perfekte që kënaq të gjithë familjen. AgroWeb.org ju tregon një recetë të veçantë dhe me shumë shije që ju mbase nuk e keni provuar. Bëhet fjalë për petulla me lëng portokalli, të cilat mbushin me aromë shtëpinë tuaj. Me shumë pak përbërës ju do të mrekulloni shqisat tuaja dhe […]

nga AgroWeb më 17 June, 2022

Keku i Magjishëm i Limonit – Butësi e Reve

Limonët janë agrumja më e konsumuar në botë. Ato mund t’i bësh pjesë të çdo gatimi, qoftë i kripur apo i ëmbël. Vlerat e tij ushqyese janë të panumërta, shërben si kurë natyrale si edhe një përforcues i fuqishëm i imunitetit. Më e rëndësishmja? Atë mund ta bëni pjesë të një ëmbëlsire magjike më butësinë […]

nga AgroWeb më 17 June, 2022

Makarona Me Gjalpë Dhe Bukë Të Thërrmuar

Makaronat me gjalpë, açuge dhe bukë të thërrmuar janë të lehta në përgatitje dhe ideale për një drekë të shëndetshme ose për një darkë mes miqsh. Një pjatë plot shije, që përgatitet me disa përbërës të thjeshtë, të cilën do të keni gati në 10 minuta. Edhe pse këtë recetë mund ta përgatisni për gjatë […]

nga AgroWeb më 17 June, 2022

Byrek i Shpejtë në Tigan – Receta Surprizë për Amvisat

Petë, djathë i bardhë dhe spinaq është kombinimi përfekt, por bëhet akoma dhe më i mirë kur provoni recetën e radhës që AgroWeb.org ka për ju. Byreku në tigan, është një traditë e vjetër e kuzhinës së vendeve të lindjes. Në rastet kur nuk ju pritet shumë gjatë për të shijuar byrekun e pjekur në […]

nga AgroWeb më 17 June, 2022

Tavë Kosi me Mish Pule – Si të Përgatisni Recetën me Shije të Përsosur

Kjo është receta e një gatimi special që mbush shtëpinë me aromë të mrekullueshme, e gjithashtu me dëshirën për ta shijuar me njëherë. AgroWeb.org ju sjell më poshtë mënyrën e thjeshtë të përgatitjes së këtij gatimi të mrekullueshëm në shtëpi. Përbërësit  1 pulë e freskët ose 4-5 thela mish pule 150 gramë gjalpë (për një […]

nga AgroWeb më 17 June, 2022

Pogaçet e Buta – Receta e Shijshme dhe Krejt e Thjeshtë

Nëse po kërkoni të gatuani një vakt të shijshëm, AgroWeb.org ju sugjeron një recetë super të mirë dhe tejet të thjeshtë për t’u përgatitur. Pogaçet e kanë prejardhjen e tyre nga Turqia, pasi konsiderohet si gatim tradicional turk. Në çdo furrë buke apo pastiçeri turke do të gjeni të tilla, të mbushura me ullinj, gjizë, […]

nga AgroWeb më 17 June, 2022

Biskota të Buta me Qumësht – Perfekte për Çdo Ditë

Në shtëpi mëngjesi mund të nisë me një kafe, lëng, bukë me reçel apo biskota. Këto të fundit janë zgjedhja që preferohet nga të mëdhenj e të vegjël dhe në çdo kohë të ditës. Për të thyer oreksin apo për të shijuar diçka të ëmbël, një biskotë e përgatitur në shtëpi është gjithnjë një zgjedhje […]

nga AgroWeb më 17 June, 2022

Salmon i Pjekur në Furrë me Erëza – Shije e Veçantë dhe Shëndet

Salmoni është një nga ato ushqime që nuk mund t’i ngatërrosh as për nga pamja dhe as për nga shija. Gjithashtu dhe një nga më të pasurit me omega-3 që ndihmon trurin dhe të gjith organizmin. Perfekt për ata që duan të mbajnë dietë ose për ata që kanë një regjim ushqimor strikt për shkak […]

nga AgroWeb më 16 June, 2022

7 Ushqimet Më Të Njohura Shqiptare Që Duhet T’i Provoni

Ushqimi shqiptar është një përzierje e shijshme e kuzhinës mesdhetare dhe asaj ballkanase. Pjatat dhe shijet variojnë sipas zonave, të larmishme dhe shumëngjyrëshe, ju patjetër duhet t’i provoni që të gjitha. Edhe pse gatimet padyshim që mund të jenë më shumë seç kemi listuar sot, AgroWeb.org ju njeh me disa prej tyre. Fërgesa Fërgesa është […]

nga AgroWeb më 16 June, 2022

Çfarë Tregojë Numurat Në Paketimin E Kafes Për Shijen Dhe Aromën E Saj

E vërteta është se sa më i lartë numri në paketimin e kafesë, aq më e madhe është pjekja e kokrrave të saj. Kjo do të thotë se kafeja do të ketë një shije më të fortë, zakonisht më të hidhur dhe më intensive. Duhet të dini se shija e kafesë tuaj i detyrohet shumë […]