nga AgroWeb më 31 March, 2016

Po Vijnë Të Kuqet Domate Shqiptare

Francezët i quajnë “Molla e Dashurisë”, Italianët “Molla e artë”, shqiptarët dhe gjithë bota e njohin si domate, edhe pse shkodranët ndikuar mbase edhe nga Italia ende i thonë ‘molla t’arta’. Pavarësisht emërtimit, domatja është një nga frutat më të rëndësishme të tryezës tonë. Po, po domatja është frut! Madje ajo bën pjesë në të […]

nga AgroWeb më 31 March, 2016

Çfarë Fshihet Pas Logos ‘Pa Gluten’

Keni dëgjuar ndonjëherë për glutenin? Mbase keni parë disa produkte me markën ‘pa gluten’ ndërkohë që në botë po flitet gjithnjë e më shumë për sasinë e glutenit që duhet konsumuar dhe për idenë se një dietë pa gluten mbase është kura e çdo sëmundjeje. Në tregje gjen plot produkte pa gluten. Shumë prej nesh […]

nga AgroWeb më 31 March, 2016

Mikrofinancimi: 5 milion Euro për fermerët shqiptarë

Jepi dikujt një peshk dhe ai do të ushqehet për një ditë. Jepi mikrokredi dhe ai, gruaja e tij, fëmijët dhe e gjithë familja do të ushqehen për të gjithë jetën. Por jo vetëm kaq. Biznesi do të rimarrë veten, do të fuqizohet, duke krijuar vende të reja pune duke kthyer besimin se gjërat janë […]

nga AgroWeb më 30 March, 2016

Bishtajat – Nga Perimet Më Të Pasura

Bishtajat janë një prej perimeve më të freskëta e të gjelbra, më të shëndetshme për njeriun. Kur bishtajat vilen të papjekura plotësisht, bizelet brenda tyre janë një burim i pasur folati, fibre dhe vitamine K. Ngjyra e tyre e gjelbër e ndezur na bën shpesh të mendojmë që bishtajat nuk kanë sasitë e nevojshme të […]

nga AgroWeb më 30 March, 2016

Nëse jo mish, çfarë duhet të konsumojmë?

Shqiptarët përgjithësisht anojnë mes një diete mesdhetare dhe asaj me bazë mishi, por me të dhënat e fundit e lidhjes së mishit të përpunuar me kancerin dhe ritmet frenetike të jetës, rritjen e obezitetit dhe të përgjegjësisë se duhet të ushqehemi shëndetshëm, ndoshta ju duhet të konsideroni një rrugë tjetër, atë pa mish! Për ta […]

nga AgroWeb më 29 March, 2016

Pa mish shpëtohen 8 milion jetë

Tetorin e kaluar i gjithë opinioni publik u alarmua kur mësoi se konsumimi i mishit të përpunuar shkakton kancer. Lajmi i dhënë nga OBSH bëri që shumë njerëzve t’iu hyjë frika në palcë dhe me të drejtë. Pas valës së parë të lajmit, që me të drejtë i tronditi të gjithë, pyetja që të gjithë […]

nga AgroWeb më 29 March, 2016

Të Kuqet – Produktet e Flakta të Shëndetit

Të ushqeheni shëndetshëm do të thotë të ndiqni skemën e ngjyrave të ylberit. Pra, nëse ju përfshini sa më shumë ngjyra frutash dhe perimesh në ushqimin tuaj të përditshëm atëherë do të jeni në rrugën e duhur për një dietë të vlera të plota. Kësaj rradhe do të flasim për vlerat e frutave të kuqe. […]

nga AgroWeb më 25 March, 2016

Stresi i Prindërve Shkakton Fëmijë Nazeli

“Haje, haje, haje” Kjo është shprehja që një grua e thotë më shpesh në jetë, që nga momenti që bëhet nënë. Një shprehje që shkakton acarim si te nëna ashtu edhe të fëmija. Por meraku i të ngrënit dhe sidomos i cilësisë së ushqimeve për fëmijët në të vërtetë është i justifikuar Një studim i […]

nga AgroWeb më 25 March, 2016

Mashtrimet në industrinë e prodhimit të vajit të ullirit

Për shekuj me rradhë, vaji i freskët i ullirit ka qenë një domosdoshmëri, jo vetëm si ushqim, por edhe si ilaç dhe aleat i bukurisë. Kërkimi për vajin më të mirë të ullirit, sidomos atë ekstra të virgjër, është kthyer në një gjueti të mirëfilltë. Kohët kanë ndryshuar. Tregtia ndërkombëtare e vajit të ullirit është […]

nga AgroWeb më 25 March, 2016

Vuvuzela e Turizmit Shqiptar

‘Ne jemi njerëz të veçantë që ofrojmë kuriozitet, çmime të lira dhe ushqim bio’. Këtë frazë mbaj mend që kanë hedhur zyrtarët e turizmit, rreth një vit më parë, kur si zakonisht, ne ‘derdhemi’ duke luajtur me shifra, e duke numëruar për turistë potencialë edhe fshatarët e zonës aty pranë. Në fakt një nga gjërat […]

nga AgroWeb më 25 March, 2016

Produktet e Pashkëve në 360 Gradë

Për besimtarët e Krishterë, Pashkët janë festa që simbolizon ringjalljen e Krishtit. Përveç aspektit fetar, Pashkët janë kthyer edhe në një event komercial plot me lepurushë prej çokollate dhe vezë shumëngjyrëshe që ëmbëlsojnë jetën e çdo besimtari, por edhe ateisti! Çfarë domethënie ka lepurushi me çokollatë në këto festime? Po vezët përse ngjyrosen? Lexoni më […]

nga AgroWeb më 24 March, 2016

Tjetër Shtytje Për Rritjen e Bujqësisë

Financimi shihet si ai çelësi magjik që do t’i hapë derën zhvillimit të mëtejshëm të bujqësisë. Kjo sepse financimi rural është ndoshta dhe pjesa më kritike për t’u kapërcyer nga sistemi bankar shqiptar, i cili në 20 vitet e fundit ka treguar jo shumë interes për kreditimin e sektorit bujqësor. Fajin mund t’ia vemë shumë […]

nga AgroWeb më 24 March, 2016

Me kafeinë apo pa kafeinë?

Më pëlqen shumë shija e kafesë, por jo domosdoshmërisht efektet anësore që shkakton ajo. Nëse edhe ti je i/e prirur të përjetosh efektet që shkakton kafeja, siç janë dhimbjet e kokës apo momentet e ankthit, atëherë duhet të zgjedhësh një alternativë tjetër- kafeja dekafeinato ose pa kafeinë. Mbaj mend që dikur e kisha të pamundur […]

nga AgroWeb më 23 March, 2016

Ushqimi si floriri – Mos e hidhni

Mjerimi ulet këmbëkryq në tavolinën e ngrënies së më shumë se 795 milion njerëzve në botë, që vuajnë nga uria dhe nga kequshqyerja. Nga këta, pothuaj gjysëm milionë janë shqiptarë, afro 15% e popullsisë, që jetojnë poshtë minimumit jetik në Shqipëri. Këta njerëz jetojnë me më pak se 1 Euro në ditë për shpenzimet e […]

nga AgroWeb më 22 March, 2016

Pikat e Arta të Ujit!

Në 22 Mars, Ditën Ndërkombëtare të Ujit, kur njerëzit e kthejnë vëmendjen tek vendet që vuajnë nga mungesa e burimeve ujore duke kërkuar zgjidhje, duke kursyer çdo pikë ujë për shpëtuar jetë, në Shqipëri ne e kemi harruar çezmën hapur. A e di se 67.2% e sasisë së ujit në Shqipëri shpërdorohet? Në shumë qytete […]

nga AgroWeb më 21 March, 2016

Dita Botërore e Ujit

Dita botërore e ujit shënohet për çdo vit më 22 mars. Kjo ditë është përcaktuar me rezolutën e OKB në dhjetor të vitit 1992. Nga viti 1993 kjo ditë filloi të shënohet në Kalendarin e OKB-së dhe çdo vit fokusohet në çështje të ndryshme mbi problematikën e ujit. Me celebrimin e kësaj dite OKB-ja ka […]

nga AgroWeb më 21 March, 2016

Si të Parandaloni Oksidimin dhe Nxirjen e Frutave

Një pjatë plot me fruta të freskëta të prera mirë dhe plot ngjyra të ndezura është një kënaqësi jo vetëm për stomakun, por edhe për syrin. Por askujt nuk do t’i pëlqente që të konsumonte fruta të nxira. E keni vënë re që kur prisni një mollë dhe nuk e konsumoni menjëherë, ajo fillon e […]

nga AgroWeb më 21 March, 2016

Eleminimi i Pesticideve – Metodat Më të Sakta

A e dini se jeshillëqet që konsumoni çdo ditë janë të trajtuara me kimikate? Fatkeqësisht nuk po e ekzagjerojmë. Së bashku me frutat dhe perimet tuaja të preferuara merrni dhe një nivel të lartë të pesticideve, sidomos nëse ato janë spërkatur pak para se të vilen dhe mbetjet e kimikateve janë më të pranishme. Por […]

nga AgroWeb më 21 March, 2016

Pikat e Arta të Ujit!

Në 22 Mars, Ditën Ndërkombëtare të Ujit, kur njerëzit e kthejnë vëmendjen tek vendet që vuajnë nga mungesa e burimeve ujore duke kërkuar zgjidhje, duke kursyer çdo pikë ujë për shpëtuar jetë, në Shqipëri ne e kemi harruar çezmën hapur. A e di se 67.2% e sasisë së ujit në Shqipëri shpërdorohet? Në shumë qytete […]

nga AgroWeb më 21 March, 2016

Alarm – Thyhet Rekord Global Nxehtësie

‘Ndryshimet klimatike janë çështje reale, po ndodhin pikërisht tani, është kërcënimi më serioz me të cilin po përballemi dhe duhet të angazhohemi të gjithë bashkë, pa u vonuar asnjë çast më shumë.’ Fjalimi pas marrjes së çmimit Oskar si aktori më i mirë, padyshim e bëri Leonardo Di Caprion të ngjitet në piedestal, përsa i […]