nga AgroWeb më 26 November, 2021

Pite me Brumë të Thartuar – E Veçantë me Plot Shije

Recetat më të mira të brumit dhe kuleçëve sigurisht që gjenden në zemër të Ballkanit, ku edhe vendi ynë jep një kontribut të rëndësishëm. Sot më të veçantën prej tyre që përgatitet si specialitet në të gjithë këtë zonë të globit, e gjeni të shpjeguar nga AgroWeb.org. Pitet me brumë të thartuar janë të pazakonta […]

nga AgroWeb më 25 November, 2021

Pite Të Pjekura Në Kos dhe Djathë Të Bardhë

Kur nuk dini çfarë të përgatisni për të mposhtur nepsin, AgroWeb.org ju jep një zgjidhje. Një recetë e shijshme dhe e plotë që do t’ju shuajë urinë duke ju ngopur në pak çaste. Çfarë kanë këto pite ndryshe nga pitet e tjera? Sekreti qëndron tek shtresa e pjekur e kosit dhe djathit në sipërfaqen e […]

nga AgroWeb më 15 October, 2021

Pite Me Djathë dhe Hudhër – Receta me Shije Speciale

Pitet janë një ndër urshimet më të preferuara të shqiptarëve. Recetat për përgatitjen dhe kombinimet e tyre janë të ndryshme ashtu si edhe shijet. Kjo është një recetë e thjeshtë, e shijshme e cila  mund të jetë shoqëruese ideale gjatë vaktit të drekës apo të darkës. Përgatitja e piteve  Përbërësit: 2 lugë gjelle me vaj […]

nga AgroWeb më 9 October, 2021

Pite Me Presh Dhe Djathë

A keni menduar ndonjëherë të kombinoni pitet me djathë të bardhë dhe presh? Nëse jo, atëherë AgroWeb.org ju fton të zbuloni më poshtë këtë recetë të thjeshtë dhe shumë të shijshme. Përbërësit 210 g miell 00 70 ml ujë i ngrohtë 50 g sallo 3 ml uthull e bardhë 200g presh 150 g djath i […]

nga AgroWeb më 9 October, 2021

Pite të Ëmbla me Qumësht – Të Buta plot Shije

Për mëngjes të shijshëm apo për të shoqëruar vaktet midis, kjo recetë fantastike me të vërtetë do t’ju lërë pa fjalë sapo ta provoni. Këto Pite të ëmbla, të buta dhe delikate do të plotësojnë menjëherë nepsin tuaj nëse doni të hani diçka të shpejtë e me shije të mirë. Ndiqni shkurt hapat e thjeshtë […]

nga Rezarta Delisula më 30 September, 2021

Pite Tigani me Petë Byreku – Të Shpejta e Të Ngrohta

Recetat e brumit janë shumë të pëlqyera nga të mëdhenj e të vegjël. Nga petullat e deri tek pitet, askush nuk i reziston dot aromës që ato lëshojnë kur janë të ngrohta. AgroWeb.org ju sjell sot një recetë shumë të thjeshtë dhe me pak përbërës, por me shije shumë të mirë. Kjo recetë përdorej nga […]

nga AgroWeb më 20 September, 2021

Buka E Bardhë Marokene – Receta e Shijshme Që Duhet Ta Provoni

Buka e bardhë Marokene, e njohur ndryshe edhe si Khobz, ka një formë të rrumbullakët, është e sheshtë dhe ka një strukturë pak të trashë. Mielli që përdoret për të bërë këtë bukë, preferohet të jetë miell 00 , pasi ai jep një rezultat më të mirë. Megjithatë ju mund të përdorni edhe lloje të […]

nga AgroWeb më 15 September, 2021

Pite Të Mbushura Plot Shije Për Fëmijë Dhe Të Rritur

Kur vjen puna tek ushqyerja, fëmijët kanë plot teka e naze. Ndaj çdo amvisë përpiqet ta përshtasë menunë e ditës për të plotësuar nevojat dhe tekat e të vegjëlve. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni si të përgatisni pitet meksikane të cilat më pas mund t’i mbushni me djathë, perime apo krem çokollatë. […]

nga AgroWeb më 19 July, 2021

Pite Tigani Të Mbushura me Çokokrem – Mëngjes Me Shije

NJë nga recetat më të famshme për mëngjes e cila do të kënaqë të dashurit tuaj. Me një brumë të butë dhe perfekt, këto pite të mbushura me çokokrem i japin ëmbëlsi dhe shije tryezës. Përgatitja e tyre është fare e lehtë, madje ngjason me përgatitjen e krepave klasik por sigurisht me disa ndryshime. AgroWeb.org […]

nga AgroWeb më 11 July, 2021

Pite e Tiganisur, Shije Dhe Ngrohtësi Në Tryezë

Pitet e rrumbullakëta e të sheshta janë shoqëruese shumë të mira të vakteve të ndryshme dhe zëvendësuese të shijshme të bukës tradicionale. Ato gatuhen shumë shpejt nga amvisat dhe kur serviren të ngrohta e shoqërohen me pak djathë, ofrojnë një kënaqësi të dyfishtë në kuzhinë. Pite të tilla mund të piqen në furrë, por edhe […]

nga AgroWeb më 11 June, 2021

Pite Rrethore me Kungull të Verdhë, Vezë e Qumësht- E Ngrohtë plot Shije

I gjithë rajoni i Ballkanit njihet për specialitetet e larmishme të gatimeve të brumit. Shqipëria dhe Kosova në veçanti kanë një reputacion të pakundërshtueshëm për përgatitjen e ëmbëlsirave, byrekut dhe pites. Në veri të vendit ku për shkak të motit dhe mungesës së infrastrukturët, burimet ushqimore kanë qenë më të kufizuara, gatimet e brumit kanë […]

nga AgroWeb më 9 June, 2021

Pite e Shijshme me Rozmarinë dhe Vaj Ulliri e Pjekur në Furrë

Pitet janë të mrekullueshme në të gjitha recetat, si të mbushura me gjizë, mish apo perime ashtu dhe të skuqura. Por mbase përgatitja e tyre me rozmarinë mund të jetë më e preferuara dhe më aromën më mahnitëse nga të gjitha. Mund të shërbehen si mëngjes për fëmijët apo dhe për të shoqëruar vaktet e […]

nga AgroWeb më 7 June, 2021

Pite të Shpejta Me Arra – Për Një Darkë Plot Shije

Arrat kanë dyfishin e antioksidantëve në krahasim me të gjithë arrorët e tjerë dhe e çlirojnë organizmin nga radikalet e lira të cilat dëmtojnë qelizat dhe shkaktojnë sëmundje. Sipas ekspertëve, arrorët janë përgjithësisht të pasur me acide yndyrore, vitamina dhe proteina. Megjithatë ekspertët e ushqimit shpjegojnë se njerëzit nuk hanë arrorë mjaftueshëm. 8 Arra Në […]

nga AgroWeb më 26 May, 2021

Qofte Në Salcë Domatesh Dhe Kos – Receta me Shije Speciale

Pritshmëritë ndaj një amvise janë gjithmonë të mëdha. Ajo duhet të shkrijë talentin çdo ditë të javës për të kënaqur familjen por edhe për të gëzuar reputacionin e një amvise duarartë në të gjithë rrethin e ngushtë e të gjërë familjar e shoqëror. Një nga ushqimet që një amvisë presupozohet të dijë të gatuajë symbyllur […]

nga AgroWeb më 12 May, 2021

Receta e Shijshme e Piteve të Tiganit me Gjalpë të Freskët

Pitet janë një nga ushqimet e shpejta të cilat përveç shijes së mrekullueshme, janë dhe një zgjidhje për mëngjesin apo darkën në familje. Receta është shumë e lehtë dhe nuk do t’ju duhet shumë kohë që ta përgatisni. AgroWeb.org ju tregon recetën e piteve të tiganit me gjalpë dhe hapat që duhet të ndiqni që […]

nga AgroWeb më 28 April, 2021

Pite të Sheshta Tigani – Gati në 30 Minuta

Pitet janë ushqimi i mirë i çdo vakti. Ato mund t’i konsumoni shumë mirë në mëngjes, mund t’i shoqëroni me gjellën në drekë, apo me pak djathë në darkë. Janë edhe një gatim shumë i shpejtë që mund ta përgatisni kurdo që dëshironi. Kështu me fare pak mundim, drejtohuni kuzhinës për të gatuar një pjatë […]

nga AgroWeb më 2 April, 2021

Pite Të Shijshme Të Furrës Me Miell Integral

Receta e mëposhtme do ju vijë në ndihmë për të përgatitur pite të buta plot shije të furrës me miell integral dhe përbërës që nuk mungojnë kurrësesi në kuzhinën tuaj. Pitet në fjalë perfekte për t’u shijuar kurdoherë si thjeshtë me djathë, po ashtu dhe të mbushura me qofte e perime. Mjafton t’i piqni në […]

nga AgroWeb më 29 March, 2021

Pite Tigani të Mbushura me Spinaq – Shije dhe Traditë Shtepie

Krokante nga jashtë e të buta brenda, shijen e piteve të shtëpisë nuk mund ta ngatërroni kurrësesi. Kjo recetë qindra vjeçare mund të themi se i ka rezostuar kohës më së miri duke u përshtatur me shijen e secilit. Madje edhe është sofistikuar duke u pasuruar me përbërës të tjerë. Pitet e mbushura janë të […]

nga AgroWeb më 26 March, 2021

Pite Me Brumë Pice – Receta e Mrekullueshme Plot Shije

Pitet me brumin e picës janë një alternativë e shkëlqyer për tu servirur në një vakt të lehtë. Ato mund të mbushen me perime, mish, djathë apo gjizë dhe janë tejet të shijshme. Në këtë artikull të AgroWeb.org do të mësoni se si të përgatisni një pite të lehtë me proshutë e djathë dhie. Përbërësit: […]

nga AgroWeb më 16 March, 2021

Pite të Mbushura me Spinaq dhe Djathë – Të Lehta e Të Shpejta

Sapo përmenden pitet nuk ka aspak nevojë t’ju shpjegosh shijen, pasi të gjitha trevat kur jetojnë Shqiptarë i njohin e përdorin. Pitet tradicionale shoqërohen me djathë, mjaltë apo reçel dhe janë perfekte për të kaluar mëngjeset duke marrë energji dhe shije. Gjithsesi në recetën e sotme AgroWeb.org, ju sugjerojmë të provoni pitet e mrekullueshme të […]