nga AgroWeb më 13 Tetor, 2017

Çaj Mali, Xhinxher dhe Limon – Kampionët e Vlerave

Jeni në kërkim të mënyrës së duhur për t’i dhënë forcë sistemit imunitar? Apo dëshironi të gjeni zgjidhje natyrale kundër stresit? Atëherë duhet të dini se ju duhen tri përbërës: çaj mali, xhenxhefil dhe limon. Pija e përftuar prej tyre është e shijshme, pikante dhe një nga më të mirat e stinës. Çaji me xhenxhefil […]

nga AgroWeb më 13 Tetor, 2017

Oriz Plastik tani nga India – Zbuloni Si Dallohet

Nuk ka kufi në atë që tregu i zi mund të prodhojë në emër të fitimit. Problemi më i mprehtë së fundmi për tregun e ushqimit është prodhimi i orizit plastik. Orizi, një nga ushqimet më të përhapura në botë po falsifikohet në sasi të konsiderueshme në Azi. Orizi është prodhimi kryesor i kultivuar në […]

nga AgroWeb më 13 Tetor, 2017

Bajame në Mjaltë – Bashkimi për Jetën

Një nga ëmbëlsirat më të shijshme natyrale gjendet padyshim në kombinimin e mjaltit me bajamet. Bajamet përzihen natyralisht me nektarin e ëmbël të mjaltit ndërkohë që mjalti përthith dhe përvetëson shijen arrore të patjetërsueshme të bajames. Nëse konsumoni një lugë me bajame të përzier me mjaltë, AgroWeb.org ju siguron se i keni dhuruar vetes një […]

nga AgroWeb më 13 Tetor, 2017

Lulet dhe Rrënjët Mirëbërëse të Karrotës së Egër

Karrota e egër i jep mbështetje veshkave, parandalon formimin e gurëve në veshka dhe qetëson të gjithë sistemin tretës.   Këtu në AgroWeb kemi mësuar shumë për të gjitha llojet e bimëve dhe luleve. Kemi mësuar gjithçka për lulet e dashurisë. Tani është koha të mësoni për lulen e turpit. Kështu i thërrasin karrotës së egër […]

nga AgroWeb më 13 Tetor, 2017

Farat e Susamit – Për Mëlçinë dhe Tensionin

Farat e susamit janë një burim i shkëlqyer i bakrit, magnezit, manganit, kalciumit, hekurit, fosforit, vitaminës B1, zinkut, seleniumit dhe fibrave. Ato përmbajnë sesaminë dhe sesamolinë, dy substanca shkencërisht të njohura për aftësitë në uljen e kolesterolit, parandalimin e tensionit të gjakut dhe pastrimin e mëlçisë. Vaji i susamit është shumë i pasur me vitamina dhe […]

nga AgroWeb më 13 Tetor, 2017

Kuq e Zi! Mrekullitë e Rrushit Tradicional Shqiptar

Rrushi konsiderohet një nga frutat më të shëndetshëm. Ai është një burim i shkëlqyer vitaminash, mineralesh, fibrash dhe acidesh yndyrore. Rrushi është plot e për plot me ushqyes që i bëjnë mirë lëkurës, zemrës dhe enëve të gjakut. Në larminë e këtij fruti, ekspertët e AgroWeb janë të bindur që rrushi i kuq dhe i […]