nga AgroWeb më 11 Gusht, 2017

Shija e Mrekullueshme e “Tavës së Krapit prej Shkodret”

Është e famshme Tava e Krapit të Shkodrës. Shija e kësaj pjate të vjetër i fton të gjithë drejt Shkodrës, shqiptarë e të huaj. Nuk ka mbetur njeri pa u përfshirë nga lumturia që të zgjon shqisa e shijes pasi ka provuar këtë tavë të mrekullueshme, me të cilën mburret krenare Shkodra. Kjo recetë tipike […]

nga AgroWeb më 10 Gusht, 2017

Shi Yjesh Në Qiellin Shqiptar, Nisin Netët Magjike!

Shkëputja nga vetja për të kapur një yll që bie, për ta shndërruar atë në një dëshirë, është një nga momentet më të paqta që përfshin tërësinë tonë. Çdo vit, sipas të dhënave të AgroWeb.org, miliona njerëz në botë, përfshirë edhe shumë shqiptarë presin netët magjike të Shën Lorencit apo të cilësuara ndryshe si “Lotët […]

nga AgroWeb më 9 Gusht, 2017

Surprizat Shëndetsore të Lëngut të Patates

A e keni provuar lëngun e patates? Ju bën me të vërtetë mirë. Patatet janë pjesë përbërëse e një stili të shëndetshëm ushqyerje në mbarë botën. Ato kanë aftësi të larta shëruese veçanërisht nëse konsumohen si lëng. Lëngu i patates është i shkëlqyer kundër inflamacionit dhe rrjedhimisht rekomandohet kundër artritit dhe të gjitha sëmundjeve të […]

nga AgroWeb më 8 Gusht, 2017

Mini Patëllxhanët Shqiptarë, Fantastikë për Gliko

Mini patëllxhanët apo patëllxhanët bebe janë më të veçantat e përdorura në kuzhinën shqiptare. Ato janë porosia e veçantë e amvisave shqiptare tek fshatarët, të cilët sipas kërkesës i mbledhin këto perime kur ato janë në përmasa shumë të vogla. Kryesisht mini patëllxhanet përdoren nga amvisat në Përmet, Skrapar e Gjirokastër. Këto perime të vogla […]

nga AgroWeb më 8 Gusht, 2017

Rrushtë e Tharë në Diell, Ëmbëlsia e Natyrës

Rrushi i tharë në diell është një ushqim natyral i shijshëm që është pjesë e shumë recetave të ndryshme. Këto kokrra të ëmbla mund të përgatiten mjaft lehtë. Rrushi i thatë ofron shumë ushqyes të rëndësishëm dhe ngrënia e tij ofron shumë vlera shëndetsore. Rrushi i thatë është i pasur në karbohidrate dhe në sheqerna […]

nga AgroWeb më 5 Gusht, 2017

Shija Joshëse e Kompostos së Dardhave Shqiptare

  Shqipëria është një vend shumë i njohur për përgatitjen e kompostove të frutave. Kompostot e kumbullës, pjeshkës dhe qershisë janë shumë popullore për shijen por edhe vlerat e tyre kuruese. Megjithatë, AgroWeb.org sjell edhe një tjetër recetë shqiptare që ka po aq vlera, por një shije mjaft joshëse. Po flasim për komposton e dardhës. […]