Koronavirus

Paralajmërimi i Ministrisë së Shëndetësisë – Vendet që Duhet të Shmangni

Gjatë mbledhjes së sotme të qeverisë në lidhje me masat që duhet të ndërmerren ndaj virusit COVID-19, Ministria e Shëndetësisë...

A Do të Mbërrijë Koronavirusi në Shqipëri – Çfarë Thonë Ekspertët

Zhvillimet më të fundit të koronavirusit COVID-19 vazhdojnë të tregojnë mbi përhapjen e shpejtë të tij nëpër botë. Shqipëria ende...

Kur Duhet Të Testoheni Për Koronavirus? – Çfarë Duhet të Dini

Task-Forca e përcaktuar nga Ministria e Shëndetësisë herë pas here publikon zhvillimet më të reja në lidhje me virusin COVID-19....

Bllokohen Importet – Koronavirus Ul Çmimet e Ushqimeve

Situata me koronavirusin në botë është ende shumë problematike, me rreth 100, 162 të infektuar e shifra në rritje çdo...

Shtohen Rastet me Koronavirus – Europa një Vend me Rrezik të Lartë

Mbi 3200 persona kanë humbur jetën nga virusi infektiv COVID-19, teksa raste të reja pritet të konfirmohen në orët në...

A Është Gripi Sezonal më i Rrezikshëm se Koronavirus? – Çfarë Thonë Ekspertët

Koronavirus COVID-19 vazhdon përhapet dhe të shkaktojë viktima në shumë vende të globit. Frika e kthimit të tij në pandemi...

Përballja me Koronavirus – Çfarë Thonë Ekspertët për Shëndetësinë në Shqipëri

Numërohen rreth 89,242 raste me të infektuar nga COVID-19 në të gjithë botën dhe 3,058 të vdekur. Pavarsisht këtyre shifrave...

Shqipëria Shton Masat për Koronavirusin – Testohen 18 Udhëtarë nga Vendet e Infektuara

Situata e Koronavirusit COVID-19 vazhdon të jetë ende një problem global, teksa numrat e të infektuarve shtohen ditë pas dite....

Kush Dëshiron të Blejë Veshje? – Del në Treg Firma Koronavirus

Dy muajt e fundit me siguri që të paktën një herë në ditë keni dëshuar të flitet për koronavirusin. I...

Përhapja e Koronavirus Arrin 50 Shtete – Çfarë Pritet të Ndodhë

Të dhënat mbi koronavirusin COVID-19 sa vijnë e shtohen, po ashtu edhe numri i të prekurve në të gjithë globin....

13 Raste të Dyshuar me Koronavirus në Shqipëri – A Jemi Afër Zbulimit të Një Vaksine

Ditën e djeshme në mbrëmje Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale informoi se në Shqipëri ishte kryer testimi i parë...

A Do të Kthehet Koronavirusi në Pandemi Botërore – OBSH Paralajmëron të Gjithë Shtetet

Prej më shumë se një muaj e gjysmë, bota po përballet me një lloj virusi të ri infektiv. Koronavirusi u...

Bie Bursa – Koronavirusi Infekton edhe Ekonominë Botërore

Përhapja e koronavirus COVID – 19 ka ndikuar pa dyshim shumë aspekte të shoqërisë. Teksa bota po kalon një nga...

Qindra Shqiptarë Kthehen nga Italia – Dyfishohen Kontrollet për Koronavirusin

Prej tre ditësh Italia ndodhet në gjendje emergjence për shkak shpërthimit të papritur të koronavirusit. Megjithatë, edhe pse veriu i...

Të Dyshuar Me Koronavirus Në Shqipëri – ISHP Tregon Masat Mbrojtëse Të Ndërmarra

Raportimet më të fundit nga mediat e huaja, pohuan për përhapjen e koronavirusit në Itali. Pas Kinës, OBSH deklaroi se...

Rriten Importet me Kinën – A Mund të Përhapet Koronavirusi Nga Këto Produkte?

Në publikimin e fundit nga INSTAT duket qartë se importet e mallrave me origjinë kineze janë rritur ndjeshëm këto dy...

Përhapja e Koronavirusit – Të Dhënat e Fundit për Shqipërinë

Prej më shumë se tre javësh i gjithë globi po përballet me një lloj të ri sëmundje infektive e cila...

Koronavirusi Pengon Planet e Apple për Prodhimin e Telefonëve të Rinj

Kompania Apple mund të mos jetë në gjendje të prodhojë sasinë e planifikuar të telefonëve të rinj iPhone për shkak...