SHQIPERI

Shifrat e Të Prekurve Në Rritje – Arsyet Përse Duhet të Qëndrojmë Në Shtëpi

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico ka bërë me dije se gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri...

Sa Parashikohet të Zgjasë Periudha e Karantinës në Shqipëri

Prej thuajse një jave qytetet e mëdha të Shqipërisë janë në karantinë. Ato që po e ndjejnë më shumë peshën...

Konfirmohen 4 Rastet e Reja Me Koronavirus – Thirrja Drejtuar Qytetarëve

Ministria e Shëndetësisë ka dalë në një deklaratë për mediat për të informuar qytetarët në lidhje me zhvillimet e fundit....

Mjeku Infeksionit Për Qytetarët: Parandalimi Është Më i Lehtë se Kurimi

Pas viktimës së dytë të shënuar nga virusi COVID-19, pak momente më parë mjeku Pëllumb Pipero ka publikuar një mesazh...

Koronavirus Në Shqipëri: Ndër Personat e Prekur Tanimë 1 Mjek dhe 3 Infermierë

Pak momente më parë zëvendës Ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli konfirmoi numrin e ri të të infektuarve në vendin tonë....

OBSH Bën Thirrje: Dyfishoni Përpjekjet Për të Ndalur Koronavirusin

Shqipëria arriti në 33 të prekur nga COVID-19 vetëm pak momente më pare, ndërsa nuk është i vetmi vend që...

Rritet Numri i Të Infektuarve Me Koronavirus Në Shqipëri – Qytetet Më Të Prekura

Pak momente më parë Isntituri i Shëndetit Publik përditsoi numrin e të prekurve nga koronavirusi COVID-19 në Shqipëri. Sipas të...

COVID-19 Pritet të Përhapet më Shumë Gjatë Javës së Dytë – Këshillat Nga Urgjenca Kombëtare

Jemi në ditën e katërt nga momenti i konfirmimit të personit të parë që është prekur nga koronavirusi COVID-19 në...

Sa Kushton Buka në Shqipëri? – Cili Vend Në Rajon Shënon Çmimin Më Të Ulët

Buka është një nga produktet kryesore të shportës së ushqimeve në vend dhe ka sigurisht një peshë në shpenzimet e...

Manastirliu Paralajmëron: Priten Qindra Raste Të Infektuar Në Shqipëri

Pasi Organizata Botërore e Shëndetit shpalli koronavirusin COVID-19 si pandemi, ajo kërkoi vëmendje nga qeveritë e shteteve të prekura. Ministria...

Organizata Botërore e Shëndetësisë për Shqipërinë: Merrni Masat e Këshilluara nga Shteti

Shqipëria futet në ditën e tretë të gjetjes së rasteve me koronavirus në vend. Tashmë numërohen 12 të infektuar me...

Tri Metoda Të Thjeshta Për Të Përballuar Ankthin Nga Koronavirus

Ngjarjet e fundit lidhur me problemin e përhapjes së koronavirusit, kanë krijuar një lloj ankthi tek qytetarët. Përditësimi i informacionit...

A Është Gripi Sezonal më i Rrezikshëm se Koronavirus? – Çfarë Thonë Ekspertët

Koronavirus COVID-19 vazhdon përhapet dhe të shkaktojë viktima në shumë vende të globit. Frika e kthimit të tij në pandemi...

Shqipëria Shton Masat për Koronavirusin – Testohen 18 Udhëtarë nga Vendet e Infektuara

Situata e Koronavirusit COVID-19 vazhdon të jetë ende një problem global, teksa numrat e të infektuarve shtohen ditë pas dite....

Të Dyshuar Me Koronavirus Në Shqipëri – ISHP Tregon Masat Mbrojtëse Të Ndërmarra

Raportimet më të fundit nga mediat e huaja, pohuan për përhapjen e koronavirusit në Itali. Pas Kinës, OBSH deklaroi se...

Problemi me Trajtimin e Mbetjeve Shtazore – Shqipëria Pranë Zgjidhjes

Shqipëria do të zgjidhë përfundimisht problemin e trajtimit të mbetjeve me origjinë shtazore, të cilat deri më tani ndotnin mjedisin...

Sfidojnë Pensionin – Të Moshuarit e Sukës Drejt Biznesit të Vreshtarisë

Bujqësia për disa është një mundësi për të ndërtuar një biznes, por për të tjerë është një mënyrë jetese. Shqipëria...

Bujqësia në Shqipëri – Nivelet e Punësimit

Për gratë dhe burrat e moshës 15-64 vjeç mbizotëron punësimi në sektorin e bujqësisë dhe numri i burrave dhe grave...

Cilat Janë Produktet Shqiptare Më Të Kërkuarat nga Kroacia

Shkëmbimet tregtare mes Shqipërisë dhe Kroacisë po njohin rritje nga vit në vit. Sipas statistikave të publikuara nga Drejtoria e...

Eklipsi i Parë Hënor për 2020 – Zbuloni Ku Do të Duket

Fenomenet qiellore janë ndër të vetmet që priten me kureshtje e padurim çdo herë që ndodhin. Zakonisht jemi mësuar që...

Një Vizion i Përbashkët në Turizëm: Nëntë Projektet Rajonale nga Programi i Bashkëpunimit Ndërkufitar i Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, Zhvilluar në Ohër

Ohër, Maqedoni e Veriut, 10 korrik 2019 – Programi i Bashkëpunimit Ndërkufitar mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë bashkoi në...