nga AgroWeb më 30 December, 2016

Tryeza e Vitit të Ri – Kombinimi i Verës me Gatimet Tradicionale

Të dyzuar se çfarë vere të blini për të shoqëruar pjatat tradicionale të Vitit të ri? Entela Cenko, someljere, menaxhere dhe eksperte e ngritjes dhe ristrukturimit te restoranteve na ka dhënë disa ide mjaft interesante për kombinimin e ushqimeve tradicionale në darkën e fundvitit me verën që nuk mungon në asnjë tryezë festive. Këshilla ka […]

nga AgroWeb më 30 December, 2016

Gjithë Mënyrat Natyrale Si Të Kuroni Kollën

Me ashpërsimin e dimrit, organizmi ynë nis betejën e ashpër me kollën. E dimë se sa irrituese dhe e dhimbshme mund të jetë ajo, veçanërisht nëse ke pamundësi për të bërë një gjumë të qetë, ose për të bërë një punë të mirë në profesionin tënd. Në shumë raste kolla zhduket falë medikamenteve, por në […]

nga AgroWeb më 30 December, 2016

Fama dhe shkëlqimi i Miellit të Qiqrrave

Mielli i qiqrrave është një produkt natyral pa gluten, një lajm që do të entuziazmojë ata konsumatorë që po ndjekin stilin e të ngrënit të ushqimeve pa gluten. Ky miell është i pasur me proteina, hekur dhe fibër. Në fakt, mielli është produkt i qiqrrave të pjekura ose të gjalla të bluara. Përveç vlerave shëndetësore, […]

nga AgroWeb më 30 December, 2016

Nga ferma në tryezë, a humbin vlerat e perimeve?

Sa herë mendojmë teksa gatuajmë, si të gjejmë forma që të mos i ziejmë apo pjekim perimet, pasi vlerat ushqyese i ikin. Madje i hamë edhe ‘të gjalla”, pra të pagatuara ndonjëherë, si spinaqin që kemi nisur ta bëjmë sallatë, apo të përdorim zierjen me avull që i ruan edhe më shumë vitaminat. Por gjendja […]

nga AgroWeb më 29 December, 2016

Hippo – Një Rrjet Marketesh me Buzëqeshje

Të blesh në marketet shqiptare shpeshherë të jep ndjesinë sikur je vetëm përballë kutive me ngjyra dhe me foto që të gjitha të thërrasin t’i blesh dhe asnjëra nuk ta mbush mendjen me sy të parë. Nëse të duhet një sqarim për një produkt të veçantë, je i detyruar të gërmosh me sy nëpër etiketa […]

nga AgroWeb më 29 December, 2016

Viti i ushqimeve ngjyrë vjollcë – 2017

NÑ‘se keni provuar ndonjÑ‘herÑ‘ shparg me ngjyrÑ‘ vjollcÑ‘ ose pure me hudhÑ‘r tÑ‘ zezÑ‘, atÑ‘herÑ‘ përgatituni. Viti 2017 sipas ekspertÑ‘ve do tÑ‘ jetÑ‘ viti i tendencave tÑ‘ reja mÑ‘ fantastike qÑ‘ keni dÑ‘gjuar. NjÑ‘ nga ngjyrat mÑ‘ interesante përsa sa i pÑ‘rket ushqimeve pÑ‘r këtë vit Ñ‘shtÑ‘ padyshim ajo vjollcÑ‘. Ndaj, nuk Ñ‘shtÑ‘ çudi qÑ‘ […]

nga AgroWeb më 29 December, 2016

A duhen ndaluar reklamat e patatinave në televizion?

Britania e Madhe ka vendosur tÑ‘ ndalojÑ‘ reklamat mbi ushqimet e shpejta nÑ‘ tÑ‘ gjitha mediat pÑ‘r fÑ‘mijÑ‘, njÑ‘ vendim historik qÑ‘ synon tÑ‘ adresojÑ‘ obezitetin e fÑ‘mijÑ‘ve. Rregullorja e re e miratuar nga autoritetet britanike nÑ‘nkupton qÑ‘ pÑ‘r herÑ‘ tÑ‘ parÑ‘ edhe rrjetet sociale dhe mediat online do tÑ‘ futen nÑ‘ njÑ‘jtÑ‘n kategori me […]

nga AgroWeb më 29 December, 2016

Burimet natyrale të elektroliteve

Elektrolit është një term që tingëllon shumë futuristik dhe që të sjell ndërmend robotët e skenareve të trilluar kinematografikë, e megjithatë, elektrolitet janë përbërës të vërtetë që kanë një ndikim të rëndësishëm në organizmin e njeriut. Elektrolitet kanë lidhje kryesisht me dehidratimin dhe kjo është arsyeja përse shumë pije energjie dhe sportive premtojnë që ofrojnë […]

nga AgroWeb më 29 December, 2016

Dëmet që pijet e gazuara shkaktojnë në organizëm

Pijet e gazuara janë pa dyshim një nga shkaktarët më të mëdhenj të kequshqyerjes. Maskimi perfekt për këtë produkt ‘djallëzor’ është tek emërtimet si ‘pa kalori’ ose ‘pa sheqer’ që të bëjnë të mendosh se pijet e gazuara janë të të vërtetë ‘të shëndetshme.’ Nëse jeni t&eueuml; kujdesshëm, do të vini re që premtimet e […]

nga AgroWeb më 29 December, 2016

Të mirat e veçanta të mjaltit të tërfilit shqiptar

Mjalti i tërfilit është një nga produktet më të shëndetshme për njeriun. Pasi bletët ushqehen vetëm me nektarin e ëmbël të kësaj bime, ato prodhojnë një mjaltë shumë të shëndetshëm. Në një lugë me mjaltë tërfili gjenden 64 kalori. Ky mjaltë përmban proteina në sasi të kufizuara, kalium, hekur dhe vitaminë B. Ai përmban gjithashtu […]

nga AgroWeb më 29 December, 2016

Gjethet e Fikut të Detit – Risia Për Cilësinë e Jetës

Gjethet e fikut të detit janë një lloj barishte që mblidhet nga fruti-perim që të huajt e njohin si “dardha me gjemba”. Këto gjethe janë në ngjyrë të gjelbër ose me nuanca vjollcë dhe janë të mëdha sa pëllëmba e dorës. Trashësia e këtyre gjetheve është njësoj si e specave apo bishtajave. Ato kombinohen mirë […]

nga AgroWeb më 29 December, 2016

Zbresin Festat – Ngrihen Çmimet

Së bashku me pemët e ndriçuara qendrave të qyteteve, pushimet e shkollave, lejet e punës dhe planet me shoqërinë, festat e fundvitit po fillojnë të mbahen mend edhe për një tjetër traditë: rritjen e çmimeve të produkteve të përditshme. Tregtarët ndjekin rritjen e sigurt të kërkesës së konsumatorëve për produktet ushqimore, pijet, fruta-perimet dhe shërbimet, […]

nga AgroWeb më 28 December, 2016

Lofata – Pema e Dashurisë me Vlera Mjekësore

Lofata është një pemë që rritet tradicionalisht nëpër ara, kopshte, oborre shtëpish apo rrugë. Lofata njihet ndryshe edhe si Pema e Dashurisë dhe gjendet rëndom edhe në Shqipëri ku është mbjellë shumë vite më parë si pemë dekorative. Kjo pemë e famshme e Mesdheut, e cila ngrihet e lartë deri në 10 metra, çel si […]

nga AgroWeb më 28 December, 2016

Frutat dhe perimet që ju ndihmojnë kundër gripit dhe të ftohtit

Dimri është edhe stina e virozave. Kjo stinë mund të jetë e ashpër ndaj organizmit. Sado të përpiqesh ta shmangësh, gripi dhe i ftohti duket se e gjejnë gjithnjë rrugën për të të kapluar. Megjithatë, ekspertët janë të mendimit se të ngrënit shëndetshëm është një vlerë e shtuar në përpjekjet për t’i shpëtuar gripit dhe […]

nga AgroWeb më 23 December, 2016

Ngjyrat surprizë të karrotave të reja shqiptare

Karrotat renditen në listën e perimeve të pëlqyera nga konsumatorët dhe shumë pak njerëz mund të mos tërhiqen nga ato. Vlerat shëndetësore dhe ushqimore të saj janë të njohura, por karrota ka edhe disa surpriza që AgroWeb i zbulon për ju. Në Shqipëri, zonat ku karrotat kultivohen më shumë janë Divjaka, Korça dhe Vau i […]

nga AgroWeb më 23 December, 2016

Mjalti i sherebelës, një kombinim i shëndetshëm

Sherebela, është një nga bimët aromatike më të mira që gjendet lehtë në Shqipëri. Emri latin i saj është Salvia officinalis, gjë që tregon se kjo bimë e bukur e Mesdheut ka merituar respekt anë e mbanë globit. Salvia në latinisht vjen nga fjala “salvere” që do të thotë “të shpëtosh”. Sherebela është përdorur historikisht […]

nga AgroWeb më 23 December, 2016

Vlerat dhe Vetitë Surprizë të Orizit të Zi

Orizi i zi, i njohur ndryshe si orizi i ndaluar, është një drithë i lashtë me vlera shëndetësore befasuese, madje më të larmishme se të gjitha varietetet e tjera të orizit. Orizi i zi përmban sasinë më të lartë të antioksidantëve, proteinave dhe fibrës dietetike në krahasim me orizët e tjerë, por është edhe një […]

nga AgroWeb më 23 December, 2016

Reçeli i bredhit, ëmbëlsira e freskët e natyrës

Pyjet janë një thesar i mirëfilltë me ajër të pastër për mushkëritë. Aroma e pemëve dhe ngjyra e tyre ofrojnë qetësi dhe paqe. Nëse dëshironi të provoni shijen e pyjeve, atëherë receta e AgroWeb.org është e përshtatshme për ju. Bredhat dhe pishat zbukurohen me boçet karakteristike, që i japin këtyre pemëve të dashura nuanca festive. […]

nga AgroWeb më 22 December, 2016

Çmimet dhe Origjina e Produkteve në PragFesta

Si pÑ‘rherÑ‘, nÑ‘ prag tÑ‘ festave edhe shpenzimet e familjeve shqiptare rriten pÑ‘r produktet ushqimore. Por dilema qÑ‘ndron gjithmonÑ‘ e njÑ‘jtÑ‘, nÑ‘se duhet t’i besojmÑ‘ produkteve shqiptare apo atyre tÑ‘ huaja. NÑ‘ kÑ‘tÑ‘ fazÑ‘ tÑ‘ vitit, nÑ‘ muajin dhjetor, janÑ‘ tÑ‘ shumta zonat e ShqipÑ‘risÑ‘ qÑ‘ ofrojnÑ‘ fruta-perime me çmime shumÑ‘ mÑ‘ tÑ‘ leverdisshme se […]

nga AgroWeb më 22 December, 2016

Muajt e Bujqësisë – Panariti: Produktet shqiptare konkurojnë në tregjet ndërkombëtare me cilësi

Ministria e Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, zhvilloi sot “Festivalin e Verës Shqiptare”, aktivitet ky në kuadër të Muajve të Bujqësisë dhe që i dedikohet promovimit të produkteve shqiptare, raporton Agjensia Telegrafike e Lajmeve ATSH. Në këtë aktivitet, mori pjesë ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti, përfaqësues të kompanive të ndryshme të prodhimit të […]