nga AgroWeb më 30 September, 2017

Panxhar, Domate, Karrotë – Lëngu i Zemrës së Fortë

Ngjyra nuk është i vetmi tipar i përbashkët i domates dhe karrotës. Studime të kohëve të fundit kanë treguar se fuqia e karrotës dhe domates shkon përtej pigmentit të tyre karakteristik. Përbërës të fuqishëm bimorë të domates dhe karrotës ndihmojnë në parandalimin e rritjes së tensionit të gjakut dhe sëmundjeve të tjera të zemrës. Një […]

nga AgroWeb më 29 September, 2017

Ushqimet e Duhura për Formimin e Kolagjenit

Kolagjeni është një nga proteinat që e gjen me tepricë në trupin e njeriut, kocka, muskuj, lëkurë dhe tendina. Kolagjeni është një proteinë e fortë, e patretshme dhe fibroze që përbën një të tretën të proteinave në organizëm. Molekulat janë të ndërlidhura me njëra tjetrën dhe formojnë njësi të gjata, të holla fibrash të cilat […]

nga AgroWeb më 29 September, 2017

Rakia e Rigonit, Tradita e Rrallë Përmetare

Rakia e rigonit është një nga pijet më unike dhe më të lashta të zonës së Përmetit në jug të Shqipërisë. Kjo pije përgatitet nga rigoni i bardhë që rritet në këtë zonë. Rakia e rigonit kërkon shumë kohë përgatitjeje, por mbetet një nga suveniret më të kërkuara të zonës. Nevojiten 50 litra ujë dhe […]

nga AgroWeb më 29 September, 2017

Vlerat Befasuese të Qershive të Thata

Qershitë e thata, me ngjyrën e tyre të kuqe të thellë, shijen e ëmbël me nuancë hidhësie, janë një shtesë plot shije e ushqimeve tuaja. Qershitë e thata ju furnizojnë me energji gjatë gjithë ditës. Çdo çerek filxhani përmban 133 kalori dhe një sasi e tillë plotëson një të tretën e dozës së rekomanduar ditore […]

nga AgroWeb më 28 September, 2017

A dimë çfarë blejmë? Llojet e bukës në treg dhe përbërja e tyre

Drithi më i përdorur për bukën mbetet gruri, por elbi, thekra, tërshëra dhe mielli i misrit janë përdorur gjithashtu. Në fillim, njerëzimi është ushqyer me bukë pa maja, por si çdo produkt tjetër, edhe buka u bë pjesë e ndryshimeve, deri sa arriti në produktin që konsumojmë sot. Llojet e bukës janë të panumërta dhe […]

nga AgroWeb më 28 September, 2017

A i Njihni Ushqimet Më të Dëmshme? – Ndiqini këtu

Në shumicën e rasteve, ushqimet e dëmshme janë tepër të përpunuara dhe përmbajnë sasi të mëdha të karbohidrateve, sheqernave të shtuara, yndyrnave jo të shëndetshme dhe kripës. Në fund të tekstit keni një video shumë shpjeguese dhe ilustruese mbi produktet më të dëmshme me të cilat duhet të bëni kujdes. Çfarë i ndodh trupit kur […]

nga AgroWeb më 28 September, 2017

Prevedeja e Ftoit, Ëmbëlsira Plot Vlera

Gatimi është metoda më e përshtatshme për të shijuar plotësisht vlerat e ftoit. Ftoi është një frut i çuditshëm dhe është i vështirë t’i rezistosh. Por nëse e kafshon sapo e ke këputur nga pema, do ta shijosh menjëherë. Shumë prej varieteteve të ftoit janë shumë të thartë ose kanë aftësinë ekstreme të rrudhin qiellzën. […]

nga AgroWeb më 28 September, 2017

Banka e Shqipërisë – Mikrofinancimi rritet me 12%

Shërbimet financiare të kursim-kreditit janë rritur me ritme të larta në gjysmën e parë të këtij viti. Sipas të dhënave nga Banka e Shqipërisë, shoqëritë e kursim-kreditit, në fund të muajit qershor zotëronin një total aktivesh në shumën e 7.6 miliardë lekëve, në rritje me afro 12% që nga fillimi i vitit. Ndonëse me një peshë shumë modeste […]

nga AgroWeb më 28 September, 2017

Supervlerat Natyrale të Stikave të Pishave

Stikat e pishave konsiderohen si një nga tipet më të çmuara të frutave të thatë me lëvozhgë. Stikat përdoren në përgatitjen e ëmbëlsirave, sallatave dhe salcave të famshme. Stikat e pishës kanë qenë një burim vlerash dhe ushqim i preferuar që nga lashtësia. Grekët dhe Romakët e lashtë zakonisht i përzienin stikat e pishës me […]

nga AgroWeb më 27 September, 2017

Pukë – Zbulohet Kërpudha e Rrallë e Përjetësisë

Kërpudha Reishi është një nga varietetet lokale të kërpudhave, që rritet në natyrën e virgjër të maleve të Pukës. Zbulimi i një kërpudhe të rrallë, të quajtur ‘kërpudha e përjetësisë’ në pyjet e dendura të Iballës, ka kthyer të gjithë vëmendjen drejt Pukës. Kjo kërpudhë nuk është e ngrënshme, por shumë e kërkuar nga industria […]

nga AgroWeb më 27 September, 2017

Mollët e Korçës Pushtojnë Tregun e Tre Kontinenteve

Përgjigjia më e mirë mbi dilemën nëse janë apo jo cilësore prodhimet shqiptare vjen nga shifrat zyrtare mbi eksportin e prodhimeve “Made in Albania”. Shembull i qartë në këtë drejtim është zgjerimi i eksportit të mollëve të famshme të Korçës, të cilat prej dy vitesh kanë pushtuar jo vetëm tregun e Europës por janë shndërruar […]

nga AgroWeb më 26 September, 2017

Si të Ruani Cilësinë e Miellit në Shtëpi

Ruajtja e miellit duket gjëja më e thjeshtë në botë. Në të vërtetë, është krejt e kundërta. Të gjitha llojet e miellit – ai shumëpërdorimësh, i grurit ose i përzier, kanë tendencën të prishen me kalimin e kohës. Por mund edhe të kthehen në mjedis të gatshëm për larvat mikroskopike dhe insektet. Këto organizma vijnë […]

nga AgroWeb më 25 September, 2017

Farat e Kajsive Nuk Kurojnë Por Helmojnë

Farat e kajsisë paraqesin rrezik të helmimit me cianid Shumica e farave të kajsive të tregtuara në Evropë importohen nga jashtë BE-së dhe tregtohen tek konsumatorët nëpërmjet internetit. Shitësit i deklarojnë ato si një super ushqim për të luftuar kancerin. Dozat e këtyre magjistarëve këshillojnë marrjen nga 10 fara në ditë për popullatën e përgjithshme […]

nga AgroWeb më 24 September, 2017

Manat e thata, të famshme e plot vlera

Manat e thata janë shumë të shijshme dhe të vlerësuara anë e mbanë botës. Falë shijes së tyre të ëmbël, vlerave ushqimore dhe përfitimeve të mëdha shëndetësore, manat renditen në listën e ushqimeve më të mira për njeriun. Manat konsumohen të freskëta, por edhe të thata si në rastin e rrushit. Të dhënat e AgroWeb.org […]

nga AgroWeb më 22 September, 2017

Plot Shëndet Por Pa Kolesterol

Një numër i madh shqiptarësh kanë kolesterol të lartë. Shumë ndjekës të AgroWeb.org na kanë kontaktuar duke kërkuar të dinë disa zgjidhje natyrale për këtë. Nëse kolesteroli i lartë është një shqetësim shëndetësor që ju prek juve apo edhe të afërmve tuaj atëherë jeni në vendin e duhur për disa këshilla të specializuara. AgroWeb.org ia […]

nga AgroWeb më 22 September, 2017

Shija Italiane në Tryezat Shqiptare

Epërsia e produkteve italiane në tregun europian e më gjerë dëshmon për reputacionin e lartë që këto produkte kanë tek konsumatorët. Produktet 100% “Made in Italia” nuk janë më një ekskluzivitet vetëm i konsumatorëve italianë apo i shteteve anëtare të BE. Në Shqipëri, sipërmarrës të rrjeteve të supermarketeve kanë bërë përpjekje serioze në ofrimin e […]

nga AgroWeb më 22 September, 2017

Vajrat më të dëmshëm vegjetalë që dëmtojnë organizmin

Nëse i shmangni këto vajra nga ushqimi juaj, do të ndërmerrni hapa domethënës në përmirësimin e shëndetit tuaj. Vajrat vegjetalë ju bëjnë dëm. Kjo është e vërteta.  Për fat të keq, kjo nënkupton të hiqni dorë nga gjithçka që skuqet me këto vajra, edhe nga patatet e skuqura apo edhe patatinat. Zemra, mëlçia dhe i […]

nga AgroWeb më 22 September, 2017

Një vit pa kafeinë – Përfitimet e kafes së çikores

Një ditë më parë, dëgjova një këngë të cilën kisha kohë pa e dëgjuar. Melodia e saj më solli ndërmend fëmijërinë. U riktheva pas, në ditët kur shihja gjyshin tim duke pikturuar. Mbaj mend se si ai e niste ditën me një filxhan kafeje. Nuk ishte një kafe e zakonshme. Bëhej fjalë për kafenë e […]

nga AgroWeb më 22 September, 2017

Buka e Tërshërës Plot Vlera e të Mira

Buka e tërshërës është një mrekulli në shije dhe në vlera. Tërshëra konsiderohet si një prej drithrave më të shëndetshëm. Kur konsumoni bukë të gatuar me miell tërshëre, do të përfitoni të gjitha të mirat që vijnë prej këtij drithi. Ajo përmban një sasi të lartë të proteinave, fibrave, vitaminave B, manganit, selenit dhe magnezit. […]

nga AgroWeb më 22 September, 2017

Kaktusi, Perimja me Vlera të Habitshme

Vlerat shëndetsore të kaktusit të ngrënshëm janë të shumëanshme. Ato përfshijnë mbrojtjen e zemrës, përmirësimin e tretjes dhe forcimin e sistemit imunitar. Gjethet e kaktusit ndihmojnë në rregullimin e aktivitetit metabolik. Ato shpejtojnë formimin e kockave, kurimin e pagjumësisë dhe pakësimin e inflamacionit. Kaktusi i fikut të detit është një perime që përgatitet nga petat […]